Grafika warsztatowa to najstarsza technika artystycznego druku. Cały proces i efekt końcowy zależy w 100% od artysty. Powstaje ona w kilku etapach nie zależnie od techniki. Wszystko zaczyna się od przygotowania projektu i przeniesienia go na matrycę. Czy zdecydujemy się na wklęsłodruk czy druk wypukły musimy wykonać tzw. rycinę która jest unikalnym i jednorazowym egzemplarzem, którym możemy wykonać dowolną ilość identycznych odbitek. Sama rycina niejednokrotnie zyskuje wartości oryginalnego dzieła sztuki.  

Do druku wypukłego zaliczamy następujące techniki: linoryt, drzeworyt, metaloryt
Druk wklęsły to: akwaforta, akwatinta, mezzotinta, miedzioryt, miękki werniks, odprysk, staloryt, sucha igła, cerografia

Jesteś miłośnikiem tradycyjnych technik graficznych?  Unikasz mechanicznego, bezdusznego powielania przemysłowego? a może cenisz sobie szlachetność wyrazu jakiej nie gwarantują metody cyfrowe? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowość w naszej ofercie - dział poświęcony grafice warsztatowej. Zapewniamy, że nasze produkty z powodzeniem posłużą Ci przy tworzeniu unikatowych dzieł od linorytu, po techniki suchej igły.

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl