Media malarskie to specjalnie przygotowane substancje, które dodawane do farb zmieniają lub wzmacniają ich właściwości. Mogą wpływać na szybkość procesu wysychania, zmienić skalę połysku, korzystnie wpływać na płynność, nadawać odpowiednią fakturę, etc.

W ofercie naszego sklepu plastycznego posiadamy szeroki wybór mediów dedykowanych poszczególnym technikom malarskim. Cały czas szukamy nowych produktów dzięki którym każdy będzie mógł powiększyć spektrum możliwości swojej ulubionej techniki malarskiej.

Media akrylowe to najbardziej uniwersalne media. Mogą być stosowane zarówno w malarstwie akrylowym jak i olejnym - wówczas pełnią funkcję mediów strukturalnych, służących to stworzenia faktury podłoża przed nałożeniem docelowej farby olejnej. Łączone z farbami akrylowymi pozwalają na osiągniecie nieograniczonej ilości efektów. Od stabilnego pełnego koloru upłynnienia farby po grube trójwymiarowe struktury i gęste techniki impasto.

Media olejne to media alkidowe przyspieszające znacznie wysychanie farb olejnych z opcjonalna zmiana ich konsystencji, połysku i cech laserunkowych. Oleje to naturalne media do farb olejnych które w zależności od składników z których zostały wytłoczone zmieniają czas schnięcia, nadają farbom świetlistości, połysku i przeźroczystości. Rozpuszczalniki i rozcieńczalniki zaś powalają na swobodna kontrolę konsystencji farby olejnej oraz pozwalają na nieszkodliwe dla pędzli i narzędzi usuniecie resztek farby po zakończeniu malowania.

Media akwarelowe odsłaniają przed akwarelistą nowe wymiary malarstwa akwarelowego. Oprócz dobrze znanego powszechnie płynu maskującego proponujemy media pozwalające na zmianę generalnych właściwości farby. Poprawiają one ich płynność, ułatwiają wymywanie pigmentu z powierzchni papieru, umożliwiają tworzenie efektów teksturowych a nawet perłowych. Mogą także sprawić że każdy kolor nabierze właściwości granulujących, będących naturalna cecha tylko kilku pigmentów.

Wiele dodatkowych, szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie www.maluje.wordpress.com

do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl