Relacja z VII dema akwarelowego - Andrzej Gosik 0
Relacja z VII dema akwarelowego - Andrzej Gosik

W piątek, 12 maja mieliśmy przyjemność zorganizować dla Was kolejne, VII już demo poświęcone akwareli. Naszym i Państwa gościem był wybitny artysta, akwarelista, grafik, architekt, malarz, nauczyciel... Andrzej Gosik!

Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu nasze akwarelowe spotkanie mogło odbyć się "w plenerze" przed naszym sklepem.
Goście zaczęli się schodzić już przed godziną 15, w sklepie plastycznym urządziliśmy małą galerię prac Pana Andrzeja. Było więc kilka chwil na spokojne podziwianie dzieł mistrza :)

Andrzej Gosik akwarele Andrzej Gosik i sklep plastyczny maluje.pl sklep plastyczny maluje.pl wystawa Andrzej Gosik Demo akwarelowe w maluje.pl Andrzej Gosik

Goście przybyli licznie, krzesełka szybko się zapełniły a już chwile później szczelny wianuszek otoczył stanowisko malarskie naszego artysty. Krótkie tematyczne wprowadzenie i objaśnienie co i czym będzie tworzone. Tym razem demo akwarelowe odbyło się na odstawie pracy Andrzeja Gosika z jego autorskiej serii fantazyjnych balonów. Poruszyliśmy szeroki temat tworzenia maski, różnych metod aplikacji płynu maskującego oraz tworzenie z niego ciekawych efektów. Powstawały też ciekawe faktury i struktury przy użyciu całkiem zwyczajnych i nie malarskich dodatków i narzędzi ;).

Demo akwarelowe Andrzej Gosik maluje.pl płyn maskujący do akwareli Demo akwarelowe w maluje.pl sklep plastyczny maluje.pl - andrzej gosik

Tym razem do wykonania pracy został wykorzystany blok akwarelowy Saunders Waterford CP o gramaturze 300 gsm. Autor malował wyłącznie na suchym papierze, nie stosując techniki mokre na mokre. Zamaszyste, spore pędzle swobodnie przemierzały zamaskowany szkic stopniowo nanosząc kolory. W ruch poszedł gruby piach i kamyki, nici, włókna i nasza niezastąpiona opalarka w roli suszarki.

 faktury i struktury w akwareli  emo akwarelowe w maluje.pl  andrzej gosik w sklepie plastycznym maluje.pl  Andrzej Gosik w maluje.pl

Stopniowo w rekordowym czasie około 2 godzin obraz nabierał kształtów, kolorów i zmierzał do końcowego "WOW"! :)

Andrzej Gosik Demo akwarelowe w sklepie plastycznym maluje.pl

Fantastyczny obraz, który powstał w fantastycznej atmosferze. Cały czas trwały rozmowy, wymiana doświadczeń, pytania, obserwacje. Po zakończeniu malowania została nam chwila na coś z rodzaju spotkania "meet&greet". Każdy mógł obejrzeć portfolio Andrzeja, usłyszeć ciekawe historie związane z obrazami i nie jedną anegdotę.

Obrazy spod pędzla Pana Andrzeja wiszą u wielkich przywódców i osobistości z całego świata! A czy wiedzieliście że autorem większości grafik na znaczkach pocztowych jest właśnie Andrzej Gosik? Dokładnie tak, ma On w swoim dorobku zarówno znaczki codziennego obiegu jak i całe serie kolekcjonerskie!

Niesamowite doświadczenie i spotkanie które go organizacja była dla nas prawdziwa przyjemnością i radością. Cieszymy się że byliście tego dnia z nami :)

Na pełną fotorelację zapraszamy na nasz kanał Facebooka ---> Demo akwarelowe album

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl