Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Jacquard SolarFast to rodzaj farb, czy też barwników światłoczułych. Oznacza to że ujawniają swój kolor i stają się permanentne dopiero po kontakcie ze światłem słonecznym (światłem UV). Ta unikalna właściwość sprawia że SolarFast mogą być wykorzystywane  do tworzenia niezwykle szczegółowych fotografii, fotogramów i odbitek świetlnych na papierze oraz tkaninach wykorzystując jedynie światło słoneczne.

Cokolwiek położysz na powierzchni pomalowanej barwnikiem SolarFast, blokując tym samym  dopływ światła na określonym obszarze iw konkretnym kształcie stworzy unikatową odbitkę świetlną dosłownie w kilka minut.  Dosłownie wszystko może być obiektem który chcemy wykorzystać do naszej fotografii słonecznej: przedmioty (zabawki, narzędzia, rośliny, koronki itp.) , klisze fotograficzne (oraz wydruki cyfrowe na foliach wykonane w technice negatywu). Do wykonania wzoru możemy wykorzystać nawet zwykły cień rzucany przez trójwymiarowe przedmioty, tworząc załamania i zakładki na materiale itp.

Barwniki Solarfast świetnie sprawdzają się również po prostu do malowania, techniki tie-dye, sitodruku, stemplowania, batiku i innych.  Nie wymagają utrwalenia termicznego, chemicznego ani parowego. Barwnik pozostawia tkaninę miękką, jest kompletnie nie wyczuwalny w jego strukturze i na powierzchni. Podobnie sytuacja wygląda względem papieru. Barwniki Solarfast nie usztywniają go ani nie zmieniają jest struktury czy faktury co sprawia że jest do doskonała technika dla wszelkich technik Mix Media!

Jak ich używać?
Nanieś wybrany kolor SolarFast na tkaninę lub papier za pomocą pędzla, gąbki, wałka, stempli lub rakli. Wilgotną powierzchnię wraz z kompozycją na niej ułożoną wystaw na działanie światła słonecznego (lub specjalnej lampy UV) i obserwuj jak kolor pojawia się na za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Farby foto aktywne Solarfast aktywują kolor pod wpływem światła słonecznego. Za ich pomocą tworzy się grafiki a w zasadzie fotografie świetlne.

Cokolwiek położysz na powierzchni pomalowanej barwnikiem SolarFast, blokując tym samym  dopływ światła na określonym obszarze i w konkretnym kształcie stworzy unikatową odbitkę świetlną dosłownie w kilka minut.  Dosłownie wszystko może być obiektem który chcemy wykorzystać do naszej fotografii słonecznej: przedmioty (zabawki, narzędzia, rośliny, koronki itp.) , klisze fotograficzne (oraz wydruki cyfrowe na foliach wykonane w technice negatywu). Do wykonania wzoru możemy wykorzystać nawet zwykły cień rzucany przez trójwymiarowe przedmioty, tworząc załamania i zakładki na materiale itp.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium