Opcje przeglądania

Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Sennelier Artost Oil Sticks to farba olejna w formie wygodnych sztyftów. Taka forma pozwala na podejście do malowania olejnego inaczej. Rozszerza wolność wyrazu artysty, pozwalając na większy stopień spontaniczności, ekspresyjności.

Oil Stick to inna forma farby olejnej. Zawartość oleju jest tu częściowo zastępowana neutralnym woskiem mineralnym, co skutkuje możliwością uformowania farby w sztyft. To farby najwyższej jakości: czyste pigmenty są mielone w połączeniu z olejami roślinnymi (sykatywami), dobrane tak by uniknąć efektu żółknięcia z biegiem lat. Wybór pigmentów i ich wysokie stężenie pozwalają na uzyskanie doskonałej odporności na światło

Polecane na takie podłożą jak: płótno malarskie, podobrazia płytowe, panele laminowane, papier. Utwardzona farba olejna powinna być nakładana stosunkowo cienkimi  warstwami (nie więcej niż 1 mm). Warstwy można nakładać, w taki sam sposób jak klasyczną farbę olejną, w razie potrzeby można je rozrzedzić na pomocą terpentyny lub innego rozpuszczalnika do farb olejnych. Przed rozpoczęciem pracy w należy usunąć ze sztyftu zaschnięta warstwę. Tworzy się ona w ciągu kilku dnie nie używania farby. Nałożona na płótno farba wysycha w ciągu 2 do 5 dni w zależności od grubości warstwy i warunków atmosferycznych.

Obrazy powinny być werniksowane podobnie jak w przypadku klasycznych farb olejnych, po minimalnych czasie schnięcia 6miesięcy.Werniks powinien być dedykowany do malarstwa olejnego.

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium