Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Po co uczyć się kaligrafii?

Używanie odręcznego, wyszukanego pisma jest obecnie oznaką rzadkich umiejętności i szacunku do adresata, dlatego kaligrafię docenia się coraz bardziej. Wyróżnij się zdolnością, która odczytywana jest jako przejaw dobrego gustu i staranności. Napisz w ten szczególny sposób zaproszenie na ślub lub wykorzystaj kaligrafię jako narzędzie graficzne. Możesz także prowadzić modny dziś bullet journal, do którego stworzenia wykorzystasz przybory do kaligrafii.

Kaligrafia – czym pisać?

Akcesoria do kaligrafii to temat rzeka. Zarówno dla osób początkujących, które nie wiedzą, od czego zacząć, jak i dla zaawansowanych, stale pragnących podwyższać komfort pisania i testować nowe narzędzia. Jeśli zaczynasz kaligrafować, wybierz pióro wieczne lub podstawowy zestaw, zawierający stalówkę ostrą, obsadkę i tusz. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy, możesz go rozszerzyć np. o stalówki szerokie proste oraz ścięte, które dadzą Ci nowe możliwości. Pamiętaj, że dany typ końcówki polecany jest do konkretnego rodzaju pisma. Rozmiar i elastyczność stalówki także mają znaczenie, ponieważ wpływają na wielkość kreślonych liter oraz na grubość linii. Jeśli mimo wszystko pióro i kałamarz do Ciebie nie przemawiają, możesz wypróbować nowocześniejsze narzędzia kaligraficznepisaki kaligraficzne, dostępne w wielu kolorach i z różnymi rodzajami końcówek. 

Kaligrafia – jaki wybrać sklep?

Przybory do kaligrafii dla początkujących powinny być trwałe. Właściwe obchodzenie się z narzędziem pisarskim wymaga czasu. Zaawansowani, oprócz wytrzymałości produktów, cenią sobie również wysoką jakość, ponieważ są w stanie wyczuć nawet subtelne różnice. Niezależnie od tego, z którą grupą się identyfikujesz, kupuj tam, gdzie możesz wybierać pomiędzy sprawdzonymi markami. Maluje.pl dysponuje artykułami cenionych na całym świecie producentów, nawiązujących do tradycji kaligrafii. Produkty kojarzące się z nazwiskami, takimi jak William Mitchell czy Joseph Gillott spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Asortyment sklepu jest na tyle szeroki, że w jednym miejscu znajdziesz wszystkie przybory, których potrzebujesz do kaligrafowania – od różnego rodzaju stalówek, poprzez atramenty oraz tusze, notatniki i bloki o specjalnej fakturze papieru, po przewodniki kaligraficzne. Akcesoria do kaligrafii w maluje.pl to produkty wyróżniające się wysoką jakością, a ponadto prezentujące się niezwykle efektownie. Stalówki ze zdobieniami, szklane pióra w różnych kolorach oraz drewniane obsadki robią wrażenie. Sprawdzą się także jako prezent.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium