Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Plastelina to idealne rozwiązanie na bezproblemowe modelowanie w pracowniach artystycznych i na świetną zabawę na zajęciach dla dzieci. Intensywne kolory i miękkość masy plastelinowej pozwalają na kreatywne lepienie dowolnych kształtów i mieszanie kolorów. W naszej ofercie znajdziesz zarówno pojedyncze wybrane odcienie plasteliny, jak i zestawy podstawowych palet kolorów.

Plastelina JOVI 6x15g Plastelina JOVI 6x15g
Producent: JOVI S.A.
Cena: 7,50 zł
Podgląd
Plastelina JOVI 6x15g Plastelina JOVI 6x15g
Producent: JOVI S.A.
Cena: 12,00 zł
Podgląd
Plastelina JOVI 10x25g Plastelina JOVI 10x25g
Producent: JOVI S.A.
Cena: 18,00 zł
Podgląd
Plastelina JOVI 8x15g Plastelina JOVI 8x15g
Producent: JOVI S.A.
Cena: 12,00 zł
Podgląd
Plastelina ASTRA 24 kolory Plastelina ASTRA 24 kolory
Producent: ASTRA
Cena: 19,00 zł
szt.
Podgląd
Plastelina prostokątna XXL 12 kolorów Plastelina prostokątna XXL 12 kolorów
Producent: ASTRA
Cena: 14,00 zł
szt.
Podgląd
Plastelina rzeźbiarska Biała 1kg Plastelina rzeźbiarska Biała 1kg
Producent: ASTRA
Cena: 26,00 zł
szt.
Podgląd
Plastelina rzeźbiarska Popielata 1kg Plastelina rzeźbiarska Popielata 1kg
Producent: ASTRA
Cena: 26,00 zł
szt.
Podgląd
Plastelina rzeźbiarska Cielista 1kg Plastelina rzeźbiarska Cielista 1kg
Producent: ASTRA
Cena: 26,00 zł
szt.
Podgląd
Plastelina rzeźbiarska Terakota 1kg Plastelina rzeźbiarska Terakota 1kg
Producent: ASTRA
Cena: 26,00 zł
szt.
Podgląd
Plastelina rzeźbiarska Czarna 1kg Plastelina rzeźbiarska Czarna 1kg
Producent: ASTRA
Cena: 26,00 zł
szt.
Podgląd

Czym jest plastelina?

Plastelina jest miękką masą plastyczną, która umożliwia dowolne formowanie kształtów. Jest mieszanką wazeliny z kredą i kwasami tłuszczowymi. Twardnieje w temperaturze pokojowej, ale pod wpływem ciepła i rozrabiania w dłoniach staje się bardziej miękka. Najczęściej dostępna jest w zestawach kolorystycznych uformowanych w podłużne wałki lub paski. Nie przykleja się do skóry i daje możliwość wielokrotnego użycia. Kolorowe plasteliny używane są przede wszystkim w szkołach i przedszkolach i służą do formowania figurek i niewielkich kształtów. Dzięki jej elastycznej konsystencji plastelinę można łatwo wygładzać palcami, nie pozostawiając śladów. W naszej ofercie poza zestawami dla dzieci z podstawowymi kolorami znajdziesz również plastelinę rzeźbiarską dla hobbystów i artystów rzeźbiarzy.

Plastelina dla dzieci

Kolorowa plastelina to prosty pomysł na edukacyjne zabawy dla dzieci. Nie wymaga specjalistycznego przygotowania, wystarczy wyjąć ją z opakowania i rozrobić w dłoniach. Z pewnością uczy budowania podstawowych kształtów i figurek. Może być również uzupełnieniem zajęć szkolnych, ale dobrze jest ją mieć także w domu. Zabawy z plasteliną pobudzają kreatywność i zdolności manualne, a nasycone kolory inspirują do eksplorowania barw. Gotowych figurek z plasteliny można używać jako dekoracji szkolnej szafki lub pokoju dziecka. W temperaturze pokojowej plastelina delikatnie twardnieje, dlatego nadaje się do tworzenia drobnych dekoracji. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych. Dodatkową zaletą plasteliny jest to, że nie brudzi rąk i nadaje się do wielokrotnego użytku, co sprawdza się szczególnie w pracy z dziećmi i przy częstym przemodelowaniu figurek. Plastelina dla dzieci produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników i zazwyczaj przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Plastelina rzeźbiarska

Plastelina rzeźbiarska dostępna jest w naszej ofercie w opakowaniach o wadze 1 kg. Nadaje się do urozmaicenia zajęć plastycznych dla dzieci, ale również dla hobbystów rzeźbiarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z modelowaniem. Plastelina rzeźbiarska dostępna jest wyłącznie w stonowanych kolorach, których zazwyczaj nie znajdziesz w zestawach dla dzieci. W naszej ofercie mamy dostępne następujące kolory: terakota, cielisty, popielaty oraz czarny i biały.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium