Opcje przeglądania

Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

UWAGA: Papiery i tektury w arkuszach sprzedawane są wyłącznie w pakietach ilościowych 3, 5 lub 10 sztuk, w zależności od rodzaju papieru. Nie ma możliwości zakupu papierów w pojedynczych arkuszach.

Tektury nie podlegają darmowej dostawie i są objęte bezwarunkową opłatą za wysyłkę

 

Tektury introligatorskie cieszą się popularnością wśród osób zajmujących się wszelkimi zajęciami artystycznymi i projektowymi. Podobnie do płyt piankowych mogą stanowić zarówno podłoże pod eksponowanie prac, jak i materiał wspierający przy wykonywaniu modeli i makiet architektonicznych. Sztywne tektury wykorzystywane są również w branży reklamowej do wykonywania opakowań, okładek, ale można z nich opracować również instalacje przestrzenne. Mają szerokie zastosowanie użytkowe, ale to też odpowiedni materiał do zabaw dla dzieci i podłoże do wykonywania prac w mieszanych technikach na zajęciach artystycznych.

Tektura introligatorska 70x100 cm 1,5 mm Tektura introligatorska 70x100 cm 1,5 mm
Producent: Inny
Cena: 15,00 zł
szt.
Podgląd
Tektura introligatorska 70x100 cm 2 mm Tektura introligatorska 70x100 cm 2 mm
Producent: Inny
Cena: 15,00 zł
szt.
Podgląd
Tektura introligatorska 70x100 cm 3 mm Tektura introligatorska 70x100 cm 3 mm
Producent: Inny
Cena: 20,00 zł
szt.
Podgląd

Tektura introligatorska – charakterystyka

Tektura introligatorska powstaje w procesie recyklingu makulatury i jej charakterystyczną cechą jest sztywność, gładka powierzchnia i odpowiedni rodzaj plastyczności. Do czego wykorzystuje się tekturę modelarską? Jej przeznaczeniem są przede wszystkim trójwymiarowe modele projektowe i makiety architektoniczne. Nadaje się też do wykonania okładek oraz opakowań, a także spody obrazów czy teczki. Tektury są też odpowiednim materiałem pod displaye, standy, podkładki, dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w działaniach marketingowych. Jeśli zdecydujesz się na pracę z tekturą modelarską, to warto zadbać o świetne ostrza, skalpele czy specjalistyczne mechaniczne narzędzia do cięcia, które przeznaczone są do precyzyjnego cięcia grubszych materiałów.

Makiety architektoniczne – tektury i płyty piankowe

Każdy architekt wie, że do odpowiedniego opracowania makiety niezbędne są jakościowe materiały. Aby wykonać model architektoniczny, należy zaopatrzyć się w odpowiednie tektury modelarskie, płyty piankowe, akcesoria do cięcia oraz klej. Czym różnią się tektury od płyty piankowej? Płyta piankowa wykonana jest z polistyrenu, który obłożony jest z obu stron papierem. Najczęściej dostępna jest w grubościach od 3 mm do 10 mm, czyli znacznie więcej niż tektury. Oba materiały mają gładką papierową powierzchnię, ale dobierając odpowiedni klej do wykonania makiet, należy pamiętać, że płyta piankowa zawiera w środku polistyren, który pod wpływem silnych substancji może się rozpuszczać. W naszej ofercie tektury dostępne są także w większym formacie niż pianki, które mają zazwyczaj jedynie 50x70 cm.

Tektura modelarska w ofercie maluje.pl

W naszej ofercie znajdziesz tekturę introligatorską w jednym odcieniu szarości. Arkusze tektury modelarskiej mają jeden wymiar: 70 x 100 cm. Dostępne grubości to: 1,25 mm, 2,5 mm, 2 mm, 3 mm. Papiery i tektury w arkuszach sprzedawane są wyłącznie w pakietach ilościowych 3, 5 lub 10 sztuk, w zależności od rodzaju papieru. Nie ma możliwości zakupu papierów w pojedynczych arkuszach. Wszystkie tektury charakteryzują się dobrą jakością i świetnie nadają się do wszelkich prac manualnych.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium