Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Farby olejne Schmincke Mussini 140 lat tradycji!

- Unikatowe na skale światową
- 108 świetlistych, czystych kolorów
- 60 kolorów jedno pigmentowych, 44 piękne, transparentne kolor w tym unikalne odcienie
- doskonałe efekty przy łączeniu z innymi farbami olejnymi
- delikatny, nie inwazyjny żywiczny  zapach
- równomierny, zbalansowany proces wysychania

140 lat farb Mussini
Historyczne materiały firmy Schmincke z 1881 roku wspominają o udostępnieniu artystom unikatowych farb olejnych na bazie olejno-żywicznej, stworzonych na bazie receptur dawnych mistrzów. Receptura pochodzi od bardzo doświadczonego profesora Cesare Mussini, pracującego wówczas na akademii sztuk pięknych we Florencji. Bezcenne dzieło odzwierciedlone w czystości i świetlistości kolorów farb Mussini. Najwyższej klasy światłoodporność, wdzięczna laserunkowość wielu kolorów z palety, unikatowe właściwości odbijania światła są wynikiem zastosowania żywicznych komponentów, czyniąc farby olejne Mussini skarbem wśród farb olejnych.

Unikatowa kombinacja olejów malarskich i naturalnej żywicy
Bazując na wielu dekadach doświadczeń naukowych, Schmincke opracowało gamę olejów malarskich takich jak lniany, szafranowy, z orzechów włoskich… do tego dołączono rozpuszczoną żywicę damarową. Jej ilość zależy od właściwości każdego z olejów oraz indywidualnych cech każdego z pigmentów. Oznacza to że każdy ze 108 kolorów posiada swoją własną recepturę.

Unikatowa formuła farb olejnych Mussini to również wyjątkowo zbalansowany czas wysychania. Polega on na absorpcja tlenu przez schnące chemicznie oleje prowadzi do zwiększenia objętości.

Jest to w dużej mierze kompensowane przez zawartość rozpuszczalnika w roztworze  żywicy damarowej który odparowujący od wewnątrz. To właśnie sprawia że cząsteczki tlenu łatwiej penetrują powłoki barwne  nie zwiększając napięcia powierzchniowego.

Każdy kolor jak wspomnieliśmy posiada własną recepturę, a co za tym idzie inny czas wysychania.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium