Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Farby Griffin firmy Winsor&Newton to unikatowe, szybkoschnące farby olejne na bazie żywicy alkidowej. Krótszy czas wysychania ma wyjątkowo duże znaczenie przy klasycznych technikach malarstwa olejnego, takich jak impasto czy laserunek, ponieważ mogą być wykonywane w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych farb olejnych. Farby z serii Griffin są wyśmienite do malarstwa plenerowego, wysychają niemalże podczas jednej sesji malarskiej dzięki czemu transport prac jest zdecydowanie łatwiejszy a ryzyko uszkodzenia obrazu zminimalizowane. Żywica alkidowa nadaje farbom Griffin większa przeźroczystość czego następstwem jest zwiększona głębia laserunków. Ujednolicony czas schnięcia całej gamy sprawia ze nanoszenie kolejnych warstw jest łatwe do wyczucia.

Paleta szybkoschnących farb olejnych Griffin oferuje bogate spektrum aż 50 barw. Paleta została skomponowana z uwzględnieniem odcieni dominujących, kolorów pośrednich, oraz właściwości kryjących. W efekcie otrzymujemy gamę kolorów które możemy swobodnie łączyć i nakładać warstwowo.

Z uwagi na to ze żywica alkidowa ma nieco odmienne właściwości niż spoiwa w tradycyjnych farbach olejnych , również zawartość pigmentów w farbie jest nieco inna. Doświadczeni malarze na pewno zauważą większą przezroczystość w porównaniu do farb olejnych artystycznych. Zostały one jednak skomponowane w taki sposób by zapewnić maksymalną możliwa koncentracje i pigmentów w każdym kolorze.
Należy zwrócić uwagę że nie wszystkie kolory farb Griffin są transparentne, stopień krycia tak samo jak w przypadku tradycyjnych farb lejnych zależy głównie od właściwości pigmentu.

Szybkoschnące to dość ogólne określenie, farby Griffin pozostają „mokre” i podatne na obróbkę na palecie przez 4-8 godzin, wysychają zaś w ciągu 18 – 24 godzin.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium