Opcje przeglądania
Promocja

Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Nasz sklep plastyczny oferuję szeroki wybór produktów dedykowanych technice malarstwa akwarelowego. Oprócz samych farb akwareli posiadamy też liczne akcesoria artystyczne i pędzle. Pędzle przeznaczone do akwareli Winsor&Newon oraz Escoda z naturalnego włosia takiego jak: sobol, wiewiórka, kucyk oraz ich syntetyczne odpowiedniki.

  • nowość

Tradycja i nowoczesność

W naszym dziale akwareli tradycja przeplata się z nowoczesnością. Obok artystycznych akwareli marki Winsor&Newton polecamy nowoczesne farby akwarelowe QoR, których innowacyjny nośnik Aquazol pozwala na znacznie większą koncentrację pigmentu, dzięki czemu kolory farb QoR charakteryzują się niedoścignioną świetlistością, intensywnością i trwałością. Zachowując wszystkie cechy klasycznych akwareli, farby QoR posiadają dużo lepszą stabilność, płynność i trwałość. Z naszej oferty może wybierać między tradycyjnymi farbami, które sprawdzą się przy klasycznym malarstwie, a nowoczesnymi rozwiązaniami dla wszystkich artystów, którzy lubią improwizować, mieszać techniki i eksperymentować z niecodziennymi sposobami nakładania farb.

Wszystko, co musisz wiedzieć o akwarelach

Akwarele znane są jako farby wodne. Składają się z pigmentu oraz wodorozpuszczalnego spoiwa, będącego jego nośnikiem. Zwykle jest nim guma arabska, czyli sok występującego w Afryce drzewa akacjowego, jednak czasem można spotkać także spoiwa w postaci gumy Kordofan. Pigment jest mieszany, a następnie ucierany wraz ze spoiwem. Spoiwo otacza pigment, a w kontakcie z wodą ulega rozpuszczeniu. Często farby akwarelowe wzbogaca się o dodatki, mające wpływać na własności chemiczne produktu. Mogą to być np. miód, gliceryna, wosk, cukier lodowy, czy niektóre żywice. Do rozpuszczania akwareli używa się wody, dzięki czemu efekt końcowy to delikatne kolory, który często są półprzezroczyste.

Malowanie akwarelami polega na nakładaniu rozcieńczonego pigmentu na fakturowany papier. Powinien on być specjalnie dopasowany do malarstwa akwarelowego. Od rodzaju dobranego podłoża oraz sposobu pochłaniania przez nie wody zależy efekt malarski, jaki osiągniemy oraz intensywność barw. Nakładając farbę na podłoże, trzeba być pewnym koloru, gdyż wykonywanie poprawek w tej technice jest niezwykle trudne. Aby tego uniknąć, można uprzednio sprawdzić daną barwę na palecie. W jakiej formie dostępne są akwarele? Farby akwarelowe w kostkach i w tubkach to najpopularniejsze na rynku formy farby wodnej.

Poznaj nasze farby akwarelowe

W asortymencie sklepu maluje.pl znajdziesz szeroki wybór farb akwarelowych, zarówno pod kątem form, kolorów, pojemności, ale też producentów. Marki farb dostępne w naszym sklepie to: QoR, Daniel Smith, Winsor&Newton, Schmincke, Aquarius, Royal Talens, Sennelier, Derwent, Kuretake, Mijello, Raphael, Renesans, Rohrer & Klingner, czy Sakura. Do najpopularniejszych form farb należą tubki i kostki, ale posiadamy też ofertę płynnych akwareli i mazaki akwarelowe. Mamy nadzieję, że poniższe opisy pomogą w wyborze idealnych akcesoriów malarskich.

Farby akwarelowe w kostkach

Akwarele w kostkach są praktyczne i wygodne, szczególnie jeśli przechowywane są wszystkie razem w jednym opakowaniu. Największa różnica polega na formie, w jakiej dostępne są produkty. Farby akwarelowe w kostkach sprzedaje się w formie twardej. Dostępne są one zarówno w postaci całej kostki (full-pan) o pojemności 3,2-3,6 mililitrów, jak i półkostki (half-pan) 1,5-1,8 mililitrów.

Chcąc rozpocząć malowanie, można spryskać kostki delikatnie wodą lub też od razu dotknąć mokrym pędzlem. Jeżeli farby są wysokiej jakości, to nie będą wymagać długiego namaczania przed malowaniem. Taki rodzaj akwareli wymaga większej ilości wody niż te sprzedawane w tubkach, jednak w wygodny sposób eksponuje wszystkie kolory i ułatwia ich mieszanie. Po sesji malowania, akwarele w kostkach należy pozostawić do wyschnięcia, podczas gdy tubki wystarczy zamknąć lub zakręcić.

Na początek przygody z farbami wodnymi w formie kostek, warto zdecydować się na zestaw, który ma szeroką paletę barw i specjalistyczne opakowanie. Profesjonalistom rekomendujemy akwarele zestaw Rembrandt firmy Talens, która słynie z najwyższej jakości farb i jest rozpoznawalna przez artystów na całym świecie. Głównie dzięki wysokiej koncentracji pigmentów, która zapewnia wspaniałe kolory nawet przy intensywnym rozcieńczaniu wodą. Obrazy malowane tymi farbami nie blakną. Ekskluzywny zestaw akwareli w kostkach zachwyci każdego artystę i świetnie będzie nadawał się na wyjątkowy prezent na szczególną okazję. Zestaw zawiera też 2 pędzle, płyn maskujący i dodatkowe akcesoria malarskie, a wszystko zebrane jest w eleganckiej, drewnianej szkatule.

Farby akwarelowe w kostkach sprzedawane są w zestawach od małych kompletów podstawowych kolorów, po rozbudowane na kilkadziesiąt barw palety. Zachęcamy do zakupienia zestawu na start i ewentualnego dokompletowania pojedynczymi kostkami w razie zapotrzebowania na dany kolor.

Farby akwarelowe w tubkach

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rozcieńczanie wodą, to akwarele w tubkach nie potrzebują dużej ilości wody do aktywowania. Zdecydowanie mniej niż te w kostkach. Farba w tubkach dostępna jest w miękkiej formie. Ich pojemność wynosi zazwyczaj od 5 do 15 mililitrów. Farby w takiej formie można także przełożyć do pustej palety z półkostkami lub kostkami. Duża tubka wystarczy na kilka wypełnień kostki. Po wyschnięciu farby te można ponownie aktywować wodą. Jedną z głównych zalet farb akwarelowych w tubkach jest to, że dużo łatwiej uzyskać mocną pigmentację, co w przypadku akwareli w kostkach jest dużo trudniejsze. Tubki ułatwiają też elastyczne dobieranie stopnia nasycenia pigmentu.

Farby akwarelowe w tubkach dostępne są w naszym sklepie w małych zestawach i w rozbudowanych na kilkadziesiąt kolorów. Rekomendujemy tubki od QoR, np. w kompozycji 24 kolorów zebranych w metalowe opakowanie. Akwarele w tubkach tego producenta można zakupić także w zestawach kilku wybranych odcieni, np. kolorów ziemistych lub w pojedynczych tubkach. Wśród producentów, którzy cieszą się świetną opinią profesjonalnych, doświadczonych malarzy są też m.in. farby Daniel Smith, W&N, Aquarius, Schmincke Horadam czy Senneriel l’Aquarelle.

Jakie farby akwarelowe wybrać?

Do polecanych produktów należą akwarele marki QoR. Są to produkty, które importujemy na polski rynek specjalnie dla naszych klientów. W tych najwyższej jakości akwarelach artystycznych spoiwem jest syntetyczny odpowiednik gumy arabskiej – aquazol. W ofercie maluje.pl dostępne są zarówno duże zestawy farb tej marki, jak i pojedyncze kolory, których wybór także jest ogromny. Oryginalna formuła akwareli QoR zapewnia świetlistość i czystość pigmentów. Farby są jednocześnie płynne i subtelne, ale ich kolorystyka jest żywa i intensywna.

W przypadku akwareli widoczna jest także zależność pomiędzy jakością a ceną. Seria studyjna Cotman od marki Winsor&Newton posiada mniej pigmentu oraz ma mniej wyraziste kolory. Z kolei produkty najwyższej jakości mają dużą ilość pigmentu, co wpływa bezpośrednio na trwałość, wydajność i przede wszystkim wyrazistość. Warto pamiętać o cechach i jakości farb przy dobieraniu akcesoriów pod kątem stopnia zaawansowania. Zawsze na start dobrze jest inwestować w dobre farby akwarelowe, które są nieco tańsze, a dopiero po osiągnięciu pewnej wprawy i wyczucia malarskiego sięgać po te z najwyższej półki. Farby akwarelowe dla profesjonalistów mogą cechować się jakościami, na które nie da się wyczulić na początku drogi malarskiej, ale wprawione oko i pędzel wychwycą te różnice i będą w stanie docenić ich niezwykłą pigmentację, trwałość czy nasycenie.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium