Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Farby w sprayu to coraz częściej doceniane przez artystów medium malarskie. Idealnie pozwala wyrazić ekspresję i emocje twórcy. Posiadają niezwykle wszechstronne zastosowanie. Większość sprayów można używać zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Posiadają wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne w zależności od bazy na jakiej farba została stworzona.

W ostatnich latach farby akrylowe w sprayu często łączone są z klasycznym malarstwem akrylowym na podobraziach malarskich.
Najczęściej jednak w dalszym ciągu stosowane są w technikach street artu, do tworzenia murali i dekoracji. 

Oferta efektów aktualnie nie ma ograniczeń, na szczególną uwagę zasługują farby w sprayu z efektem chromu oraz inne metaliczne kolory o wysokim połysku.

Molotow Coversall WB Spray 400ml Lilac Molotow Coversall WB Spray 400ml Lilac
Producent: MOLOTOW
Cena: 37,00 zł
szt.
Podgląd
Molotow Coversall WB Spray 400ml Alge Molotow Coversall WB Spray 400ml Alge
Producent: MOLOTOW
Cena: 37,00 zł
szt.
Podgląd
Molotow Coversall WB Spray 400ml Aqua Molotow Coversall WB Spray 400ml Aqua
Producent: MOLOTOW
Cena: 37,00 zł
szt.
Podgląd
Molotow Coversall WB Spray 400ml Kiwi Molotow Coversall WB Spray 400ml Kiwi
Producent: MOLOTOW
Cena: 37,00 zł
szt.
Podgląd

Farby olejne, akwarele i farby akrylowe - czym się różnią i jakie farby artystyczne warto kupić?

Farby olejne składają się z pigmentów, naturalnych olejów i ewentualnie dodatków. Pakowane są zazwyczaj w tubki. W naszym sklepie internetowym maluje.pl, oferujemy farby olejne najlepszych marek premium, tj. farby do malowania na płótnie Williamsburg, Winsor&Newton oraz farby olejne dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie, tj. Sennelier.

Kolejnym wariantem do wyboru w naszym sklepie są farby akrylowe, które charakteryzuje świetlistość, gładka konsystencja, intensywne kolory i najwyższa jakość. Polecamy marki tj. GOLDEN, Winsor&Newton Artists’ lub Talens. Natomiast farby akwarelowe składają się z pigmentu i spoiwa rozpuszczalnego w wodzie, który utrzymuje farbę w konsystencji idealnej do malowania. Artystyczne akwarele marki premium Daniel Smith oraz nowoczesne farby QoR z pewnością będą niezwykle pomocne w tworzeniu niepowtarzalnych dzieł sztuki.

Media malarskie - co to jest?

Media malarskie - co to jest? Są one specjalnymi substancjami, za pomocą których artysta może ulepszyć swoje dzieło. To środki naturalne lub chemiczne, m.in. spoiwa, oleje, pasty, żele, które dodane do farb zmieniają lub wzmacniają efekt. Jak wpływają na prace artystyczne? Mogą m.in. wpływać na szybkość procesu wysychania, zmieniać stopień połysku, nadać fakturę. Media malarskie są dedykowane poszczególnym technikom malarskim. Media akrylowe, tj. żele, pasty łączone z farbami akrylowymi dają nieograniczoną ilość efektów. Są one uniwersalne, dlatego sprawdzą się także wtedy, gdy artysta zdecyduje się na pracę farbami olejnymi. W tym przypadku media te pełnią funkcję mediów strukturalnych, które służą do tworzenia faktury obrazu przed nałożeniem kolorów. Media olejne (inaczej media alkidowe) przyspieszają wysychanie farb olejnych. W tej metodzie doskonale sprawdzą się różne oleje, które pozwolą na kontrolę konsystencji farby olejnej. Z kolei media akwarelowe to substancje, tj. guma arabska czy żółć wołowa, które m.in. umożliwiają zmianę generalnych właściwości farby, poprawiają ich płynność. Dobór odpowiednich substancji jest zatem uzależniony od doboru techniki malarskiej. W wyżej wymienione media malarskie najwyższej jakości można zaopatrzyć się w sklepie internetowym maluje.pl.

Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty produktowej. Posiadamy rozmaity wachlarz farb artystycznych i mediów malarskich, które sprawią, że obrazy będą niepowtarzalne, oryginalne, a możliwości tworzenia będzie niezliczenie wiele. Oferujemy marki premium i farby dobrej jakości w przystępnych cenach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie!

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium