Blog

Co to jest gwasz?

0
Co to jest gwasz?

Z pewnością wiele osób kojarzy gwasz jako jedną z technik artystycznych, ale niewiele z nich wie dokładnie, czym jest gwasz. Gwasz to rodzaj farby...

czytaj całość »

Cyjanotypia i SolarFast - czyli jak malować słońcem

0
Cyjanotypia i nie tylko - czym tworzyć fotografie słoneczne

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się rozmaite techniki graficzne. Prym wiodą techniki które nie pozwalają na efekty przewidywalne w 100%, bardziej naturalne i finalnie unikatowe za każdym razem. Takimi technikami stała się tzw. grafika lub fotografia solarna, czyli wykonywanie odbitek za pomocą światła słonecznego. Aktualnie do wyboru są już 2 takie techniki, jest to cyjanotypia oraz farby foto aktywne Jacquard SolarFast.

czytaj całość »

Sitodruk krok po kroku - Wybór techniki

0

Istnieją trzy główne sposoby wykonania obrazu techniką sitodruku. Każdy ma swoją specyfikę, zalety i ograniczenia. Przed rozpoczęciem drukowania przeczytaj poniższe opisy i wybierz technikę, która najbardziej odpowiada Twojej twórczości lub zainteresowaniom lub taką, która sprawdzi się najlepiej przy zakupionym przez Ciebie zestawie.

czytaj całość »

Sitodruk krok po kroku - Wprowadzenie.

0
Sitodruk krok po kroku - Wprowadzenie.

Praktycznie rzecz ujmując, sitodruk to nic trudnego. Wystarczy przecisnąć cienką warstwę farby przez szablon umieszczony na sicie z tkaniny. Ale sitodruk ma w sobie również coś z magii. Zapytaj kogokolwiek, kto korzysta z tej techniki, obojętnie jak doświadczonego, a z pewnością przyzna, że wciąż odczuwa radość i wyczekiwanie przy przesuwaniu rakli, podnoszeniu siatki i odkrywaniu wydrukowanego obrazu...

czytaj całość »

R&F Pigment Sticks - Nowy wymiar malarstwa olejnego

1
R&F Pigment Sticks - Nowy wymiar malarstwa olejnego

Farby olejne to medium malarskie kojarzone najmocniej z malarstwem klasycznym. Ich najbardziej klasyczna forma była genialna w swojej prostocie. Pierwsze farby olejne stanowiły wyłącznie pigment pochodzenia naturalnego oraz olej roślinny.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy produktów przeznaczonych do malarstwa olejnego.

czytaj całość »

Pouring: proporcje między medium GAC 800 i farbami Golden

0
Pouring: proporcje między medium GAC 800 i farbami Golden

O dłuższego czasu najpopularniejszym z całej gamy mediów akrylowych Golden jest Golden Color Pouring Medium. To zwiększające płynność medium doskonale łączy się z liniami farb akrylowych Golden: Heavy Body, Fluid  oraz High Flow. Mieszanki te doskonale pracują i łaczą się ze sobą tworząc piękne zapewniając przy tym kontrolę płynięcia i zachowania ostrych brzegów. Dzięki maksymalnej koncentracji pigmentów w farbach Golden, wystarczy naprawdę niewielka ilość aby zabarwić Golden Color Pouring Medium i otrzymać finalnie intensywny, wyrazisty kolor. Ilość farby należy dopasować do tego jaki stopień krycia finalnie chcemy uzyskać.

czytaj całość »

Nowe, jasne kolory farb akrylowych Golden Heavy Body

0

Lubimy ogłaszać nowości, tym razem mamy dla Was paletę zupełnie nowych, jasnych odcieni uzupełniającą bogaty wachlarz kolorów farb akrylowych Golden Heavy Body.
Są to profesjonalnie opracowane receptury, bazujące na czystych, światłoodpornych pigmentach z listy farb Golden  polecanych do Murali. Zostały one odpowiednio rozjaśnione przy użyciu bieli tytanowej, tworząc unikalne, nietuzinkowe kolory...

czytaj całość »

ArtGraf od Viarco - Rewolucja grafitowa.. i nie tylko!

1
ArtGraf od Viarco - Rewolucja grafitowa.. i nie tylko!

Ostatnio pojawiło się wiele ciekawych nowości, które z pewnością przypadną do gustu nie jednemu artyście. Na myśli mamy absolutną nowość do tej pory nie osiągalną na rynku polskim. Są to portugalskie produkty ArtGraf firmy Viarco.

Firma Viarco znana jest z innowacyjnych i nowatorskich pomysłów na wykorzystanie tradycyjnych, dobrze znanych produktów plastycznych. Idealnym przykładem i zarazem głównym nurtem jest...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium