Technika a podkład - Na czym tworzyć? 0

Każda technika artystyczna, czy to malarska czy rysunkowa wymaga odpowiedniego podkładu. Każde podłoże ma inne właściwości i dopasowane do konkretnych mediów artystycznych, aby w pełni wydobyć ich walory, efekty i możliwości. W tym artykule spróbujemy Wam  opisać podstawowe rodzaje pokłady względem technik oraz uzasadnić dlaczego właśnie TO najlepszy wybór

czytaj całość »
Lampy Daylight - sposób na jesienno - zimową szarugę. 0

Znów nadszedł czas, kiedy dzień jest zdecydowanie zbyt krótki. Za oknem na próżno szukać promieniu które wpadając przez okno rozświetlają nasze mieszkania i pracownie. Niestety, trzeba pomyśleć nad oświetleniem wewnętrznym, pamiętając przy tym o doborze lamp pod kątem temperatury światłą oraz jego jakości. Światło nie powinno być męczące dla oka...

czytaj całość »
Markery rysunkowe - rodzaje, typy, różnice. 0

Markery rysunkowe typu Promarker czy też Copic cieszą się niegasnącą sympatią plastyków już od ponad dekady. W między czasie wybór dostępnych na rynku markerów znacznie się powiększył. Doszły nie tylko produkty do siebie bliźniaczo podobne, pojawiły się także inne rodzaje markerów rysunkowych, zwiększając tym samym zakres technik i efektów...

czytaj całość »
VIII Demo akwareloweo - Minh Dam - Relacja 0

W miniony piątek, nasz sklep plastyczny po raz ósmy przeobraził się w centrum edukacji artystycznej... tak jakby :) To wszystko za sprawa kolejnego dema akwarelowego, które poprowadził Minh Dam - założyciel Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, właściciel i edukator w studiu Lineare akwarelista, architekt... człowiek orkiestra.

 

czytaj całość »
Cennik wydruków Fine Art Giclee 0

Nasze studio drukarskie oferuje profesjonalne wydruki artystyczne Fine Art, Giclee, profesjonalne wydruki fotografii cyfrowej Fine Photo oraz wszelkiego typu wydruki cyfrowe.

Pracujemy tylko i wyłącznie na najlepszym sprzęcie, dedykowanym to wydruków najwyższej jakości.

czytaj całość »
Oferta wydruków Fine Art - na czym drukujemy 0

Fine Art Print, inaczej Giclee to technika druku nie akceptująca kompromisów, wydruki są wykonywane przy użyciu najlepszych materiałów, a ich trwałość niejednokrotnie przewyższa trwałość oryginalnej pracy – określana jest na 60, 100 a nawet 200 lat! Wydruki Fine Art wykonywane są wyłącznie specjalnymi pigmentami drukarskimi na dedykowanych, specjalnych, bezkwasowych, papierach nie zawierających substancji wybielających.

czytaj całość »
Pouring - technika malarska dla każdego 3

Pouring, czyli malowanie przez wylewanie to technika która ostatnio bardzo zyskała na popularności. I bardzo dobrze! Pouring to technika dla każdego. Dziś aby ułatwić Wam start z wylewaniem, opiszemy jakie media i farby należy wybrać. Co dzięki nim możecie uzyskać i jak się przygotować. Przeczytajcie i wylewajcie!

czytaj całość »
Porady Betty Moore - Gruntować czy nie gruntować? 0

Konieczność gruntowania powierzchni które mają zostać pomalowane, to fakt który często zaskakuje naszych klientów. Dla czego gruntujemy? Czy zawsze jest to niezbędne? Jak sprawdzić czy nasze ściany są gotowe do docelowego malowania? W tym artykule postaramy się Wam odpowiedzieć na te pytania i nieco uspokoić Was... nie taki diabeł straszny.   

czytaj całość »
Porady Betty Moore - 4 sposoby na przyspieszenie malowania 0

Sezon remontowy w pełni, na odświeżenie mieszkania tylko kilka dni? Ograniczony czas to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykamy się podczas remontów. Malowanie należy do jednego z najszybszych etapów wykańczania wnętrz, ale jeśli policzymy czas niezbędny do przygotowania ścian, gruntowania, nanoszenia kolejnych warstw z zachowaniem wymaganych odstępów czasowych pomiędzy nimi, to robi się z tego kilkanaście godzin…

czytaj całość »
Farby olejne - rodzaje i możliwości 0

Farby olejne kojarzą się z najbardziej klasycznym i szlachetnym typ malarstwa artystycznego. To jeszcze nie wpis z serii "jak malować farbami...", a to dla tego że najpierw chcemy Was wprowadzić w temat jakie farby olejne spotkacie na regale odwiedzając sklep plastyczny. Wybór jest całkiem spory, ale co wybrać?

czytaj całość »
Akwarele od podstaw - jak malować farbami akwarelowymi 0

Malarstwo akwarelowe choć wygląda niewinnie jest najtrudniejszą techniką malarską. Nie ma jednak powodu do strachu i założeni "nie dam rady". Akwarele są farbami dla każdego. Można nimi tworzyć dosłownie wszędzie i w każdych warunkach. Potrzebne nam są tylko akwarele, woda i papier akwarelowy... no i oczywiście pędzel akwarelowy ;)

czytaj całość »
malarstwo akrylowe - jak malować farbami akrylowymi 4

Malarstwo akrylowe to technika ciesząca się stale rosnącą popularnością. Jako stosunkowo młoda technika, ma za konkurenta malarstwo olejne, kojarzone jako najbardziej szlachetna i tradycyjna technika malarska. Aby nieco rozwiać wątpliwości, mity i nieścisłości stworzyliśmy krótki artykuł mówiący jak malować farbami akrylowymi.

czytaj całość »
Przedstawiamy 8 NOWYCH kolorów akwareli Daniel Smith 0

Daniel Smith prezentuje 8 nowych kolorów artystycznych farb akwarelowych! Kolory już dostępne w naszym sklepie plastycznym maluje.pl! Nowe kolory dostępne są w tubach o pojemności 15 ml, powiększając całą paletę do 252 barw, to najszersza oferta kolorystyczna dostępna na rynku!

Dlaczego aż tyle kolorów? Każdy artysta jest unikalny i potrzebuje innych odcieni i kolorów bazowych, idealnie dopasowanych do swojego stylu i twórczości. Akwarele Daniel Smith dają artystom szeroki wybór kolorów, oferując im jednocześnie swobodę tworzenia i produkty jakby dopasowane „na miarę”.

czytaj całość »
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl