Blog

Sitodruk krok po kroku - Wybór techniki

0

Istnieją trzy główne sposoby wykonania obrazu techniką sitodruku. Każdy ma swoją specyfikę, zalety i ograniczenia. Przed rozpoczęciem drukowania przeczytaj poniższe opisy i wybierz technikę, która najbardziej odpowiada Twojej twórczości lub zainteresowaniom lub taką, która sprawdzi się najlepiej przy zakupionym przez Ciebie zestawie.

czytaj całość »

Sitodruk krok po kroku - Wprowadzenie.

0
Sitodruk krok po kroku - Wprowadzenie.

Praktycznie rzecz ujmując, sitodruk to nic trudnego. Wystarczy przecisnąć cienką warstwę farby przez szablon umieszczony na sicie z tkaniny. Ale sitodruk ma w sobie również coś z magii. Zapytaj kogokolwiek, kto korzysta z tej techniki, obojętnie jak doświadczonego, a z pewnością przyzna, że wciąż odczuwa radość i wyczekiwanie przy przesuwaniu rakli, podnoszeniu siatki i odkrywaniu wydrukowanego obrazu...

czytaj całość »

R&F Pigment Sticks - Nowy wymiar malarstwa olejnego

0
R&F Pigment Sticks - Nowy wymiar malarstwa olejnego

Farby olejne to medium malarskie kojarzone najmocniej z malarstwem klasycznym. Ich najbardziej klasyczna forma była genialna w swojej prostocie. Pierwsze farby olejne stanowiły wyłącznie pigment pochodzenia naturalnego oraz olej roślinny.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy produktów przeznaczonych do malarstwa olejnego.

czytaj całość »

Pouring: proporcje między medium GAC 800 i farbami Golden

0
Pouring: proporcje między medium GAC 800 i farbami Golden

O dłuższego czasu najpopularniejszym z całej gamy mediów akrylowych Golden jest GAC 800. To zwiększające płynność medium doskonale łączy się z liniami farb akrylowych Golden: Heavy Body, Fluid  oraz High Flow. Mieszanki te doskonale pracują i łaczą się ze sobą tworząc piękne zapewniając przy tym kontrolę płynięcia i zachowania ostrych brzegów. Dzięki maksymalnej koncentracji pigmentów w farbach Golden, wystarczy naprawdę niewielka ilość aby zabarwić medium GAC 800 i otrzymać finalnie intensywny, wyrazisty kolor. Ilość farby należy dopasować do tego jaki stopień krycia finalnie chcemy uzyskać.

czytaj całość »

Nowe, jasne kolory farb akrylowych Golden Heavy Body

0

Lubimy ogłaszać nowości, tym razem mamy dla Was paletę zupełnie nowych, jasnych odcieni uzupełniającą bogaty wachlarz kolorów farb akrylowych Golden Heavy Body.
Są to profesjonalnie opracowane receptury, bazujące na czystych, światłoodpornych pigmentach z listy farb Golden  polecanych do Murali. Zostały one odpowiednio rozjaśnione przy użyciu bieli tytanowej, tworząc unikalne, nietuzinkowe kolory...

czytaj całość »

ArtGraf od Viarco - Rewolucja grafitowa.. i nie tylko!

1
ArtGraf od Viarco - Rewolucja grafitowa.. i nie tylko!

Ostatnio pojawiło się wiele ciekawych nowości, które z pewnością przypadną do gustu nie jednemu artyście. Na myśli mamy absolutną nowość do tej pory nie osiągalną na rynku polskim. Są to portugalskie produkty ArtGraf firmy Viarco.

Firma Viarco znana jest z innowacyjnych i nowatorskich pomysłów na wykorzystanie tradycyjnych, dobrze znanych produktów plastycznych. Idealnym przykładem i zarazem głównym nurtem jest...

czytaj całość »

Wrażenia po pierwszych warsztatach artystycznych - relacja

0

Wielki dzień za nami, 25 czerwca odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne organizowane przez nasz sklep plastyczny maluje.pl!
Malarstwo akwarelowe poszło na przysłowiowy "pierwszy ogień". Do poprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy Krystynę Lubański - artystkę która doskonale czuje się w roli edukatora a jej doświadczenie i warsztat zachwyca każdego, bez względu na poziom zaawansowania i umiejętności.

czytaj całość »

Jak przygotować się na plener malarski?

1
Jak przygotować się na plener malarski?

Lato oficjalnie rozpoczęte, wakacje wystartowały a z nimi sezon urlopowy. Nadeszła pora aby wyjechać gdzieś w malownicze miejsce i tworzyć w plenerze.
Brzmi jak marzenie... cisza, spokój, piękne widoki i spełnienie w ukochanej pasji. No tak, ale jak to zrobić żeby sobie samemu nie zepsuć tego pięknego przeżycia. Co powinniśmy zabrać, o czym koniecznie nie zapomnieć?

czytaj całość »

Warsztaty malarstwa akwarelowego Krystyny Lubański

0
Warsztaty malarstwa akwarelowego Krystyny Lubański

Nadchodzą długo oczekiwane warsztaty artystyczne organizowane przez sklep plastyczny maluje.pl!

Klienci często zwracali się do nas z zapytaniem, czy znamy kogoś kto organizuje i prowadzi warsztaty artystyczne... lub czy sami takowe robimy. Pokazy, dema, tak to był dla nas temat nie obcy ale organizowanie profesjonalnych warsztatów malarskich pozostawało w sferze marzeń.

Na szczęście marzenia są po to żeby je realizować i spełniać :)

czytaj całość »

Żywice epoksycode jako nowe medium artystyczne

2

Ostatnio wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszą się produkty które jeszcze niedawno kojarzyły się tylko z chemią budowlaną. Mowa tu o żywicach epoksydowych. Są wyjątkowo trwałe i odporne na wiele czynników. Można je nakładać wielowarstwowo, na duże i małe powierzchnie, szlifować, polerować, wycinać... ich zastosowanie jest dosłownie nieograniczone. To właśnie te cechy sprawiły że artyści zapragnęli równie doskonałego mediów do twórczości artystycznej.

czytaj całość »

Promarker Essential Collection - radośc rysowania w 1 pudełku

0

Nie gasną zachwyty i uwielbienie do wszelkich technik rysunkowych związanych z markerami. Bardzo cieszy nas fakt że sięgają po nie coraz młodsi pasjonaci rysunku. Wybór produktów też mamy coraz większy… różne końcówki, powiększone palety kolorów, tusze na bazie alkoholu lub wodne. Momentami ciężko się połapać, które markery jakie maja właściwości

czytaj całość »

Technika a podkład - Na czym tworzyć?

0

Każda technika artystyczna, czy to malarska czy rysunkowa wymaga odpowiedniego podkładu. Każde podłoże ma inne właściwości i dopasowane do konkretnych mediów artystycznych, aby w pełni wydobyć ich walory, efekty i możliwości. W tym artykule spróbujemy Wam  opisać podstawowe rodzaje pokłady względem technik oraz uzasadnić dlaczego właśnie TO najlepszy wybór

czytaj całość »

Lampy Daylight - sposób na jesienno - zimową szarugę.

0
Lampy Daylight - sposób na jesienno - zimową szarugę.

Znów nadszedł czas, kiedy dzień jest zdecydowanie zbyt krótki. Za oknem na próżno szukać promieniu które wpadając przez okno rozświetlają nasze mieszkania i pracownie. Niestety, trzeba pomyśleć nad oświetleniem wewnętrznym, pamiętając przy tym o doborze lamp pod kątem temperatury światłą oraz jego jakości. Światło nie powinno być męczące dla oka...

czytaj całość »

Markery rysunkowe - rodzaje, typy, różnice.

3
Markery rysunkowe - rodzaje, typy, różnice.

Markery rysunkowe typu Promarker czy też Copic cieszą się niegasnącą sympatią plastyków już od ponad dekady. W między czasie wybór dostępnych na rynku markerów znacznie się powiększył. Doszły nie tylko produkty do siebie bliźniaczo podobne, pojawiły się także inne rodzaje markerów rysunkowych, zwiększając tym samym zakres technik i efektów...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium