Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

W DNIACH 26-30 CZERWCA, WSZYSTKIE FARBY  I NARZĘDZIA DO LINORYTU Z RABATEM -12%!
ABY OTRZYMAĆ ZNIŻKĘ WPISZ KOD RABATOWY: LATO

Malarstwo akrylowe jest najczęściej stosowaną techniką malarską. Coraz trudniej niestety trafić na dobre farby akrylowe, którymi pracuje się ze swobodą, przyjemnością i przewidywalnością. W sklepie plastycznym maluje.pl mamy świadomość, jakie cechy charakteryzują ten rodzaj farb i na co powinno się zwracać uwagę.

Farby akrylowe najlepszych marek 

Świetlistość, gładka konsystencja, intensywne trwałe kolory, najwyższej jakości pigmenty i spoiwa to cechy, które nierozłącznie towarzyszą naszym farbom akrylowym. Nasza oferta obejmuje zarówno najwyżej oceniane na świecie farby akrylowe firmy GOLDEN, serie artystyczne jak Winsor&Newton Artists' Acrylic, a także serie bardziej popularne jak Galeria (wysokiej jakości farby akrylowe o nieznacznie zwiększonej płynności, dzięki innowacyjnemu medium flow improver) czy Reeves Acrylic - przystępne dla każdego i cieszące się dużą popularnością i sympatią wśród malarzy i amatorów.

Zapraszamy również do zapoznania się z szeroką gamą mediów akrylowych, które pozwolą na uzyskanie nieskończonej ilości efektów i struktur.

Malarstwo akrylowe podobnie jak olejne wymaga oczywiście stosowania werniksów. W przypadku farb akrylowych możliwe jest stosowanie werniksów zarówno damarowych (żywicznych) jak i akrylowych.

.

W&N Galeria STUDIO -Komplet farb W&N Galeria STUDIO -Komplet farb
Producent: Winsor&Newton
Cena: 295,00 zł
szt.
Podgląd

Farby akrylowe – poradnik zakupowy

Akryl to rodzaj farby chętnie wybierany przez początkujących i doświadczonych malarzy. Jest stosowany także w wykańczaniu wnętrz, poligrafii oraz w innych branżach. W przypadku sztuk plastycznych akryl cieszy się popularnością ze względu na parametry wytrzymałościowe, dokładne krycie, intensywność barw oraz możliwość stosowania na różnego typu powierzchniach.

Farby akrylowe w telegraficznym skrócie

Akryl to farba malarska szybkoschnąca oraz dość twarda. Powstaje ona na bazie wody i żywicy akrylowej, dzięki czemu jest niemal całkowicie nietoksyczna. Z tych powodów często wykorzystuje się farby akrylowe do ścian – przyjazne dla zdrowia i bezpieczne. Co więcej, są wygodne w nakładaniu oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak woda czy światło, dlatego charakteryzują się trwałością barw i ich intensywnością przez długi czas.

Najważniejsza jest jednak zdolność akrylu do szczelnego przylegania do każdego typu powierzchni. Dotyczy to nie tylko płócien, stosowanych w pracowniach malarskich. W naszym sklepie znajdziesz również farby akrylowe do drewna, szkła, kamienia, gipsu czy metalu. Mówiąc wprost, akrylem można pokryć każdą powierzchnię.

Najpopularniejsze farby akrylowe – krótki przewodnik po ofercie

Dla artystów stawiających na efekty wizualne – gładką powierzchnię i wyraźne, nasycone barwy – przeznaczone są farby jakości premium z serii Golden Heavy Body. Są to farby z dużą zawartością żywicy w składzie, która nadaje im gęstą, maślaną konsystencję. Brak innych spoiw sprawia, że po wyschnięciu kolory nie tracą na intensywności. Skład chemiczny poszczególnych farb został dobrany indywidualnie względem każdego odcienia. Dzięki temu udało się uzyskać maksymalną koncentrację pigmentu.

Golden Fluid to kolejna linia farb o wysokim poziomie pigmentacji oraz prostym składzie pozbawionym rozpuszczalników i wypełniaczy. Po wyschnięciu farby tworzą stabilną i odporną na działanie światła powłokę. Płynna konsystencja czyni je idealnymi w wykańczaniu detali oraz nanoszeniu większych plam barw.

Seria Golden Open obejmuje szeroką gamę kolorów dla artystów stawiających na pracę w wolniejszym tempie, a także na wykańczanie obrazów nawet przez kilka dni. Ich atutem jest prosty skład oraz jednolita konsystencja. Dzięki temu po wyschnięciu imitują efekt typowy dla malarstwa olejnego. Warto podkreślić, że akryle Golden Open pozostaną miękkie nawet przez 2-3 dni po wyciśnięciu, co pozwala na nanoszenie poprawek i powolne wykańczanie tworzonego obrazu.

Inną propozycją marki Golden jest linia High Flow. Obejmuje wydajne farby akrylowe o płynnej, rzadkiej konsystencji. Powstały one z myślą o technikach malarskich, w których stosowane są takie narzędzia jak aerograf, napełniany marker lub stalówka, aby nie zaklejać ich dysz czy końcówek.

Winsor & Newton oferuje serię farb Professional Acrylic dla wymagających artystów. Dzięki zastosowaniu specjalnego, bezbarwnego medium kolor farb Professional Acrylic nie zmienia się w czasie schnięcia. Po ukończeniu obraz będzie prezentował te same barwy, co w trakcie nakładania farb.

Farby akrylowe dla początkujących 

Dla początkujących malarzy, studentów i amatorów warto polecić serię Renesans A’Kryl. Po wyschnięciu farby daje ona lekki, satynowy efekt. Przystępna cena oraz praktyczne opakowanie (sprzyjające częstemu przenoszeniu i wielokrotnemu używaniu) to kolejne atuty. Ponadto wśród dostępnych barw znajdują się odcienie metaliczne, fluorescencyjne oraz fosforyzujące.

Zestawy farb akrylowych

Oferujemy zarówno pojedyncze produkty w różnych formach opakowania, jak i profesjonalne zestawy farb akrylowych. Nie zapomnieliśmy również o kompletach dla najmłodszych artystów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z malarstwem. W naszym asortymencie znajdziesz też szeroki wybór mediów akrylowych pozwalających uzyskać wiele rozmaitych efektów i struktur. Należy pamiętać, że malarstwo akrylowe wymaga stosowania werniksów, dlatego warto zapoznać się z naszymi propozycjami werniksów końcowych.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium