Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Cienkopisy rysunkowe zwane również pisakami technicznymi to precyzyjne cienkopisy o dokładnie określonych grubościach kreski. Pozwalają na tworzenie szkiców, rysunków, projektów z zachowaniem precyzji, perspektywy oraz głębi. Najcieńsza końcówka to jedyne 0,05mm, najgrubszy zaś to 0,8mm

Touch Liner 0,2 mm - cienkopis Touch Liner 0,2 mm - cienkopis
Producent: ShinHan Art
Cena: 18,00 zł
szt.
Podgląd
Touch Liner 0,3 mm - cienkopis Touch Liner 0,3 mm - cienkopis
Producent: ShinHan Art
Cena: 15,00 zł
szt.
Podgląd
Touch Liner 0,4 mm - cienkopis Touch Liner 0,4 mm - cienkopis
Producent: ShinHan Art
Cena: 15,00 zł
szt.
Podgląd
Touch Liner 0,5 mm - cienkopis Touch Liner 0,5 mm - cienkopis
Producent: ShinHan Art
Cena: 18,00 zł
szt.
Podgląd
Touch Liner 0,8 mm - cienkopis Touch Liner 0,8 mm - cienkopis
Producent: ShinHan Art
Cena: 15,00 zł
szt.
Podgląd

Rysunkowe cienkopisy to produkty przeznaczone do precyzyjnego rysowania i kreślenia rysunków technicznych. Każdy model ma dokładnie określoną grubość kreski, dzięki czemu można dopasować produkt do preferencji każdego użytkownika oraz wybranej techniki. W sklepie maluje.pl dostępne są cienkopisy marek takich jak Chameleon, Derwent, Faber-Castell, Kuretake, Sakura, ShinHan Art, czy Winsor&Newton.

Rodzaje tuszu w cienkopisach

Proponujemy cienkopisy o tuszach na bazie alkoholu, tworzone przez marki Sakura i Faber-Castell lub na bazie wody, które w swojej ofercie ma Derwent oraz Sakura. W cienkopisach na bazie wody tusz został rozpuszczony w wodzie, dzięki czemu jest on niezwykle trwały. Charakteryzuje się odpornością na działanie czynników chemicznych, wody oraz światła. Dodatkowo tusz szybko zasycha, co poprawi komfort pracy osób leworęcznych. Rysunek cienkopisem można łączyć z technikami wodnymi.

W przypadku markerów i cienkopisów o tuszach na bazie alkoholu zastosowano tusz pigmentowy. Będzie on doskonały do rysunków technicznych oraz prac wykonywanych na kalkach i transparentnych papierach. W ofercie sklepu maluje.pl dostępne są niezwykle popularne cienkopisy Ecco Pigment. Mają one dłuższą od standardowych modeli końcówkę, dzięki czemu można stosować je do szablonów architektonicznych, czy literowych. Kolejnym interesującym modelem o tuszu permanentnym jest cienkopis Pigma Micron. Jest on niezwykle trwały oraz odporny na działanie środków chemicznych. Rysowane linie będą jednolite oraz intensywne na całej długości. Oba modele mają szeroką skalę grubości kreski.

Wybierz wysokiej jakości cienkopisy - czarne, niebieskie, a może kolorowe?

W sklepie maluje.pl znajdziesz pisaki o końcówce klasycznej, pędzelkowej oraz standardowe cienkopisy. Klasyczne pisaki oferuje marka Sakura. Są one szybkoschnące oraz mają zróżnicowane końcówki - okrągłą (bullet) o średnicy równej 1 mm oraz dwie płaskie i sztywne (chisel) o szerokości 2 mm i 3 mm.

W tej kategorii oprócz klasycznych czarnych cienkopisów oferujemy także brushpeny do handletteringu o ściętej pędzelkowej konstrukcji. To wysokiej jakości produkty o pigmentowym tuszu, które mogą rysować zarówno cienką, jak i mocną linię.

Polecamy praktyczne zestawy cienkopisów wielu marek

W ofercie sklepu maluje.pl znajdziesz zarówno całe komplety cienkopisów, jak i pojedyncze sztuki. Możesz więc od razu kupić pełną kolekcję cienkopisów dla początkujących rysowników lub też uzupełnić swój zbiór o konkretny model.

Możesz wybrać zarówno obszerne zestawy rysunkowe, jak i mniejsze komplety kilku czarnych cienkopisów, różniących się jedynie grubością. Proponujemy także zestawy cienkopisów tonalnych od marki Chameleon Fineliners, które wyróżniają się charakterystyczną budową. Mają one system podwójnego zbiorniczka z tuszem - jeden z nich znajduje się w pisaku, a drugi w jego skuwce. Aby stworzyć tonalny napis, należy zamknąć pisak w jednym kolorze skuwką a innego koloru i odczekać kilka sekund. Po tym czasie można od razu tworzyć przejścia między barwami.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium