Wydruki Fine Art, Giclee

Drukarnia Fine Art — droga do trwałego piękna

Wydruk Giclee z każdym dniem staje się coraz bardziej ugruntowanym synonimem solidności oraz najwyższego poziomu odwzorowywania kopiowanego obrazu. Zdecydowanie się na naszą usługę jest inwestycją, która opłaci się pod każdym względem; pozostaje ona w pełni uniwersalna, a co za tym idzie, jest skierowana do absolutnie każdego, komu zależy na powieleniu konkretnego materiału wykonanego przy pomocy dowolnego medium. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz kopii rysunku, dodatkowych wydruków pracy malarskiej czy własnoręcznie stworzonych wzorów kaligraficznych — wydruki Fine Art, swoją imponującą jakością oraz krystaliczną czystością zdołają zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Drukarnia Fine Art stoi otworem dla każdego miłośnika sztuki, któremu zależy na tym, by kopia bezbłędnie dorównywała oryginałowi. Właśnie z tego powodu studenci, zawodowi artyści czy pasjonaci bądź kolekcjonerzy sztuk plastycznych tak cenią sobie współpracę z naszą drukarnią; zapewniamy im bowiem typ usługi, których nie sposób oczekiwać od standardowych drukarek. Z pełnym profesjonalizmem wywiązujemy się z każdego powierzonego nam zadania, starając się, by jakość wydruków dorównywała ideałowi. Między innymi dlatego każdy wydruk Giclee będzie doskonałym patentem na prezent upamiętniający wydarzenie istotne dla Ciebie lub Twoich bliskich. Stworzone na stosowanej przez nas drukarce wydruki fotografii pozwolą Ci na skomponowanie niepowtarzalnego albumu ze zdjęciami, którego wykonanie w bądź domowych warunkach byłoby nieosiągalne. Ich ponadprzeciętna trwałość pozwoli obdarowanej osobie na cieszenie się prezentem przez kilkadziesiąt lat, bez dodatkowego ryzyka wyblaknięcia obrazów czy stopniowego pogarszania się ich jakości.

Maluje.pl to nie tylko profesjonalny sklep plastyczny. To także studio wykonujące artystyczne wydruki Fine Art / Giclee. Rozwijamy się aby udostępnić Wam usługi które do tej pory były trudno dostępne, obce, zbyt niszowe. Dopasowujemy się do potrzeb artystów – Waszych potrzeb!

Czym są wydruki które oferujemy? Fine Art Print, inaczej Giclee to technika druku nieakceptująca kompromisów, wydruki są wykonywane przy użyciu najlepszych materiałów, a ich trwałość niejednokrotnie przewyższa trwałość oryginalnej pracy – określana jest na 60, 100 a nawet 200 lat! Wydruki Fine Art wykonywane są wyłącznie specjalnymi pigmentami drukarskimi na dedykowanych, specjalnych, bezkwasowych, papierach niezawierających substancji wybielających. Zarówno pigmenty jak i podkłady posiadają gwarancję trwałości artystycznej.

Z naszych usług wydruków Fine Art korzysta stale powiększająca się grupa twórców malarstwa, rysunku, akwareli, grafik, fotografii.

Pracujemy tylko i wyłącznie na najlepszym sprzęcie, dedykowanym to wydruków najwyższej jakości. Nasze studio jest w pełni skalibrowane i pozwala na idealne odwzorowanie oryginalnych prac, wykonywanych w dowolnej technice artystycznej.

Wydruki Fine Art wykonujemy na drukarce wielkoformatowej Epson Super Color SC-P9000 zawierającej tusze pigmentowe UltraChrome HDX.

rukarka wielkoformatowa Epson SCp900
Nasze studio drukarskie to również profesjonalne wydruki fotografii cyfrowej. Drukowane przez nas zdjęcia i grafiki cyfrowe są trwałe, wyraziste i pełne głębi.

Korzystamy wyłącznie z najlepszych materiałów, pomagamy dobrać najlepszy podkład, udzielamy porad co możemy zrobić aby efekt wydruku był bezkompromisowo najlepszy.

Swoją ofertą pragniemy wspierać artystów, grafików, fotografów, pasjonatów oraz kolekcjonerów. U nas możesz utrwalić wszystko – od pierwszego rysunku dziecka po artystyczne dzieło sztuki.

Jesteśmy certyfikowanym studiem Epson Digigraphy, u nas możesz wykonać limitowaną edycję printów swoich prac, opatrzoną certyfikatami autentyczności . Ty decydujesz ile kopii danej pracy będzie wyemitowanych, my zadbamy o resztę.

autoryzowane laboratorium Savel Digigraphie by EPSON

Nasza oferta obejmuje również skanowanie prac artystycznych i fotograficznych. Digitalizujemy i utrwalamy na najwyższym poziomie!
Efektem skanowania w naszym studio jest praca cyfrowa o rozdzielczości 360 PPI (jest to optymalna rozdzielczość do późniejszego wydruku jakości Fine Art) z wykonaną korekcją kolorystyczną na skalibrowanym sprzęcie.

Klient otrzymuje od nas pakiet plików cyfrowych zawierający:
- surowy plik źródłowy skanowanej pracy w formacie TIF
- skalibrowany plik gotowy do druku w przestrzeni barwnej Pro Photo w formacie TIF
- plik poglądowy w kolorystyce sRGB w formacie JPG (szerszy bok o długości 2000px)


W ramach usług pełnionych przez nasze studio jest również obróbka krawędzi prac, istotny element przy niektórych technikach malarskich, gdzie podkład ma nieregularne krawędzie (np. akwarela) oraz usuwania struktury podłoża.

Program Digigraphie by Epson – Autorski program firmy Epson skierowany do artystów pragnących udostępnić swoją twórczość szerszej grupie odbiorów, niejednokrotnie zachowując oryginalną pracę w prywatnej kolekcji. Digigraphie to najwyższej jakości wydruki artystyczne wykonywane na certyfikowanych materiałach, emitowane w określonej ilość kopii. Każdy wydruk opatrzony jest certyfikatem autentyczności z numerem seryjnym i podpisem artysty. Wydruki Digigraphie Fine Art Print są dziś regularnie sprzedawane i chętnie kupowane przez kolekcjonerów dzieł sztuki. Są dostępne dla szerokiego grona odbiorców dzięki przystępnym cenom, wysokość numeru w serii często decyduje o późniejszej wartości kolekcjonerskiej.

<< ZOBACZ  AKTUALNY CENNIK USŁUG FINE ART GICLE (plik pdf) >>

Jak przygotować plik do wydruku, jakie pliki obsługujemy?
Pliki powinny być w formacie: PDF, JPG lub TIF z określonym profilem kolorystycznym. W przypadku braku określenia profilu, wydruk zostanie wykonany w profilu sRGB.
Optymalna rozdzielczość to 360ppi, minimalna 240ppi (wartość rzeczywista).

Plik JPG powinien być dostarczony w maksymalnej jakości, z minimalną kompresją.

Bardzo chętnie doradzimy, objaśnimy i dokonany wstępnej oceny jakości plików. Chcemy być pewnie że efekt końcowy będzie dla Was zawsze satysfakcjonujący w 100%.

 W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny 22 644-01-17 lub mailowy [email protected]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium