Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Przez lata firma Da Vinci starała się stworzyć specjalne pędzle dostosowane do wszelkich potrzeb klientów. Kolekcja MICRO to miniaturowe pędzle o 2 rodzajach włosia. Słynnym i ekskluzywnym sobolowy oraz najbardziej uniwersalnym, złotym syntetycznym.  

Seria MICRO-NOVA to wyjątkowe, super drobne okrągłe pędzle typu Miniature. Posiadają charakterystyczny, krótszy niż standardowy trzonek który pewnie leży w ręce. Przy skuwce posiada czerwone oznaczenie. Syntetyczne, pomarańczowe włosie jest bardzo elastyczne i doskonale zachowuje swój kształt. Dzięki czemu możemy nimi tworzyć najdrobniejsze detale.

Seria MICRO-MAESTRO to dosłownie zminiaturyzowane pędzle artystyczne MAESTRO z najwyższej jakości naturalnego włosia syberyjskiego sobola Kolinsky. Surowiec ten jest pozyskiwany wyłącznie z ogonów zimowej szaty soboli. Pędzle te charakteryzują się wyjątkową sprężystością, precyzyjnym szpicem i doskonałą chłonnością. Posiadają charakterystyczny, krótszy niż standardowy trzonek pewnie leży w ręce zapewniając niedoścignioną kontrolę nad narzędziem. Przy skuwce posiada srebrne oznaczenie.

Idealne do malowania figurek a także najdrobniejszych elementów w malarstwie akrylowym, akwarelowym oraz gwaszowym.

Wybierz idealny pędzel do farby akrylowej

W asortymencie sklepu maluje.pl dostępne są syntetyczne pędzle do farb akrylowych. Dostępne rodzaje to:

  • bordowy syntetyk,
  • włosie syntetyczne imitujące mangustę,
  • białe włókno nylonowe,
  • szczecina syntetyczna,
  • włosie syntetyczne (poliestrowe).

Pędzle do malowania farbami akrylowymi - kształty i rodzaje

Pędzle do farb akrylowych mogą mieć włosie w skuwce ułożone na dwa sposoby - mowa tu o rodzaju okrągłym lub płaskim. Wśród pędzli płaskich dodatkowo wyróżniamy:

  • wachlarz - ma płaskie, rozłożone włosie,
  • skośny - maluje cienkie linie oraz detale,
  • Egbert/Filbert - ma włosie w kształcie orzecha laskowego,
  • Bright - jego wewnętrzna krawędź jest zakrzywiona na końcówce. Będzie idealny do malowania grubych kresek i detali,
  • płaski - wygodnie pokrywa się nim duże powierzchnie.

Dopasuj rozmiar i sztywność pędzla do efektu, jaki chcesz osiągnąć

Pędzel do farby akrylowej powinien być sztywniejszy, ze względu na ciężar stosowanego barwnika. W ten sposób będzie można sprawnie i wygodnie rozprowadzać produkt. Z kolei rozmiar pędzla powinien być dobierany do wielkości powierzchni, jaką chcemy pokryć farbą, do stylu, jaki będziemy malować oraz do wybranego tematu.

Poznaj właściwości pędzli syntetycznych

Pędzle o syntetyczne przypominają obecnie coraz bardziej modele wykonane z włosia naturalnego. W zależności od rodzaju mogą być one zarówno sztywne (wykonane z włosia imitującego świńską szczecinę), jak i miękkie (modele przypominające włosie mangusty).

Warto zaznaczyć, że pędzle nylonowe nie chłoną produktu tak mocno, jak pędzle wykonane z naturalnego włosia. Są one również trwałe, dzięki czemu z raz zakupionych produktów można korzystać przez wiele lat.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium