Gruntowanie to pierwszy i niezwykle istotny etap przez prawidłowym rozpoczęcie malowania. Decyduje on o tym jak będzie przygotowana powierzchnia na której powstanie nasze przyszłe dzieło. Gesso to najbardziej popularny grunt malarski. Ma konsystencje rzadszej farby i składa się z kleju roślinnego, kredy, gipsu, pigmentu i tym podobnych składników. Skład gesso można łatwo modyfikować dodając do niego substancji zagęszczającej, materiału który w końcowym efekcie nada mu fakturę, czyli  np. piasku, lub pumeksu. Gesso akrylowe tworzone jest na bazie żywicy akrylowej dzięki czemu jego zastosowanie jest bardzo uniwersalny. Może być aplikowane na rozmaite powierzchnie: płótno malarskie, drewno, plastik, laminat, metal, skórę itp.
Oprócz gruntów akrylowych oferujemy również grunty olejne - najbardziej klasyczne i tradycyjne grunty stosowane od wieków jako prawidłowe, najbardziej stabilne podłoże pod farby olejne.
Nowością w ofercie naszego sklepu dla plastyków są grunty akwarelowe QoR. To nowoczesne grunty o białym zabarwieniu które wysychając tworzą powłokę o dużej chłonności, przypominającą papier akwarelowy. 3 dostępne warianty gruntów akwarelowych pozwalają na uzyskanie powierzchni o różnej ostrości, fakturze i sztywności. Ich niedościgniona zaleta jest fakt ze można je aplikować podobnie jak gesso, na dowolnym podłożu: płótnie, drewnie, laminacie, papierze, skórze...

Należy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu podłoża do gruntowania. Jeśli chcemy malować na plastiku lub lakierowanym drewnie powinniśmy zmatowić jego powierzchnie przed gruntowaniem, zapewni to odpowiednią szorstkość, a co za tym idzie przyczepność podłoża.

Golden Gesso Grunt akrylowy Golden Gesso Grunt akrylowy
Producent: Golden
Cena od: 58,95 zł
Podgląd
Golden Grunt Chłonny (Absorbent) Golden Grunt Chłonny (Absorbent)
Producent: Golden
Cena od: 66,50 zł
Podgląd
Golden Grunt do pasteli (szorstki) Golden Grunt do pasteli (szorstki)
Producent: Golden
Cena od: 66,50 zł
Podgląd
W&N Primer Grunt olejny W&N Primer Grunt olejny
Producent: Winsor&Newton
Cena: 135,00 zł
Podgląd
W&N Proffesional Gesso Białe W&N Proffesional Gesso Białe
Producent: Winsor&Newton
Cena od: 42,00 zł
Podgląd
W&N Gesso Czarne W&N Gesso Czarne
Producent: Winsor&Newton
Cena: 110,00 zł
szt.
Podgląd
Professional Transparent Gesso Professional Transparent Gesso
Producent: LIQUITEX
Cena: 60,00 zł
Podgląd
Studio Acrylic Black Gesso - grunt Studio Acrylic Black Gesso - grunt
Producent: PEBEO
Cena: 19,85 zł
Podgląd
Art Creation Gesso Primer Art Creation Gesso Primer
Producent: Royal Talens
Cena od: 13,00 zł
Podgląd
do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl