Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór mas rzeźbiarskich i akcesoriów, które będą świetnym uzupełnieniem na zajęciach artystycznych dla dzieci, ale także dla pasjonatów sztuki i hobbystycznych rzeźbiarzy. Różnorodność produktów pozwala na łączenie technik i kreatywne zabawy rzeźbiarskie niezależnie od wieku. Wszystkie plastyczne tworzywa artystyczne do modelowania i rzeźbienia z naszej oferty cechują się wysoką jakością i różnorodnym przeznaczeniem. W opisie produktu zapoznasz się z zaleceniami dotyczącymi stosowania i ograniczenia wiekowego.

Glina rzeźbiarska 520g Glina rzeźbiarska 520g
Producent: ASTRA
Cena: 12,00 zł
szt.
Podgląd
Masa papierowa 420g - masa do modelowania Masa papierowa 420g - masa do modelowania
Producent: ASTRA
Cena: 15,00 zł
szt.
Podgląd

Masa rzeźbiarska samoutwardzalna

To rodzaj masy modelarskiej, najczęściej na bazie wody, która nie wymaga specjalistycznych procesów wypalania. Można ją stosować na różnych powierzchniach, od papieru przez drewno i tkaniny, a także nieszkliwioną ceramikę. Samoutwardzalna masa cechuje się również tym, że bez problemu można mieszać kolory dostępne w palecie zestawu, a dzięki temu tworzyć finezyjne wzory i zdobienia. Po wyschnięciu możesz taką masę pomalować farbami akrylowymi. Masy rzeźbiarskie samoutwardzalne dostępne są w zestawach kilku różnych kolorów. Żeby zapobiec wyschnięciu masy niewykorzystanej podczas zabawy czy pracy, należy po użyciu przechowywać je w zamkniętym plastikowym pojemniku.

Glina rzeźbiarska

Gliny rzeźbiarskie to idealne rozwiązanie dla hobbystów zajęć artystycznych i początkujących rzeźbiarzy. Nadają się do modelowania, odlewania w formie, a także do klasycznego rzeźbienia. Masy gliniane firmy Astra to wysokiej jakości plastyczne tworzywa artystyczne. Po wyschnięciu rzeźby czy figurki można je wypalać w piecach ceramicznych w temperaturze od 900 do 1200 stopni Celsjusza. Wyroby wykonane w glinie rzeźbiarskiej nadają się także do zdobienia, malowania i lakierowania. Glina wysycha na świeżym powietrzu, gdzie należy unikać opadów deszczu czy wilgoci, które mogą rozmiękczać masę, a tym samym zdeformować ulepiony przedmiot.

Inne masy rzeźbiarskie

W naszej ofercie znajdziesz również mniej klasyczne produkty, takie jak samoutwardzalne masy modelarskie, które imitują beton, kolorowe masy woskowe, masy papierowe lub opracowane zestawy do tworzenia figurek. Taka różnorodność mas modelarskich pozwala na sensoryczny rozwój dzieci od 3 roku życia oraz kreatywne zabawy dla pasjonatów sztuki rzeźbiarskiej. Zestawy z figurkami zawierają także styropianowe formy do tworzenia kształtów. Gliny i masy rzeźbiarskie przeznaczone są zazwyczaj dla dzieci powyżej 3 roku życia i mogą towarzyszyć zabawom na zajęciach grupowych i w przedszkolach, które uczą prac manualnych i lepienia prostych kształtów. Masa betonowa ma gładką i jednolitą konsystencję, dzięki czemu nadaje się do tworzenia detali, jest miękka, bezzapachowa i nie klei się do rąk. Wszystkie masy rzeźbiarskie dostępne w naszej ofercie to wysokiej jakości plastyczne tworzywa artystyczne, które przechowywane w zalecanych warunkach mogą posłużyć na wiele zabaw i zajęć kreatywnych.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium