Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

UWAGA: Ze względu na delikatny charakter towaru koszt wysyłki płyt piankowych 50x70 wynosi 30zł (35zł pobranie) nie zależnie od wartości zamówienia. Pianki 70x100 dostępne sa wyłącznie z odbiorem osobistym!

Płyty piankowe sprzedawane są wyłącznie w pakietach ilościowych 3 lub 5 sztuk, w zależności od rodzaju. Nie ma możliwości zakupu pojedynczych sztuk .

Wszelkie artystyczne zajęcia i czynności konstrukcyjne potrzebują odpowiednich akcesoriów. Niezależnie, czy zajmują Cię techniki malarskie, papier-mâché, czy szkicowanie warto zainwestować w specjalistyczne materiały kreślarskie, farby czy wysokiej jakości płótna i papier. Również konstruowanie i opracowywanie modeli architektonicznych wymaga takiego przygotowania. Zdecydowanie niezbędne będą tu płyty piankowe i przyrządy do ich cięcia.

Płyta piankowa BIAŁA 50x70 10mm Płyta piankowa BIAŁA 50x70 10mm
Cena: 27,50 zł
szt.
Podgląd
Płyta piankowa BIAŁA 70x100 3mm Płyta piankowa BIAŁA 70x100 3mm
Cena: 26,00 zł
szt.
Podgląd
Płyta piankowa BIAŁA 70x100 5mm Płyta piankowa BIAŁA 70x100 5mm
Cena: 29,00 zł
szt.
Podgląd
Płyta piankowa CZARNA 50x70 3mm Płyta piankowa CZARNA 50x70 3mm
Cena: 18,00 zł
szt.
Podgląd
Płyta piankowa CZARNA 50x70 10mm Płyta piankowa CZARNA 50x70 10mm
Cena: 32,00 zł
szt.
Podgląd
Płyta piankowa CZARNA 70x100 10mm Płyta piankowa CZARNA 70x100 10mm
Producent: Airplack
Cena: 70,00 zł
szt.
Podgląd
Płyta piankowa BIAŁA 70x100 10mm Płyta piankowa BIAŁA 70x100 10mm
Producent: Graph-Expert
Cena: 52,00 zł
szt.
Podgląd

Płyta piankowa – czym jest i do czego służy?

Płyta piankowa jest bardzo lekka i ma gładką powierzchnię. Stanowi świetne rozwiązanie na eksponowanie prac, wydruków czy opracowania makiet architektonicznych. Często wykorzystywana jest w centrach kultury, muzeach i na wystawach. Najczęściej płyta piankowa ma wymiary 50x70 cm i dostępna jest w kolorach białym, czarnym lub szarym. Zazwyczaj wykonana jest z polistyrenu, który obłożony jest z obu stron papierem. Najczęściej jest to matowy biały papier o gramaturze oko 180-200, ale zdarzają się również pianki czarne lub szare. Poza matowym wykończeniem na rynku dostępne są również pianki z wykończeniem satynowym.

Płyta piankowa 3 mm i 5 mm

W naszej ofercie znajdziesz pianki, które idealnie nadają się do makiet architektonicznych. Mogą posłużyć także jako podłoże do wydruków, fotografii czy eksponowania prac. Płyty piankowe w grubości 3 mm i 5 mm to szczególnie dobry materiał do budowania modeli. Takie pianki są lekkie i sztywne, przy ich użyciu stworzysz wytrzymałe konstrukcje i prototypy projektów z zakresu architektury i designu. Grubsze pianki (10 mm) będą lepsze do eksponowania prac lub organizacji tablic informacyjnych. Przy pracy z modelami z płyt piankowych należy zadbać o odpowiednie narzędzia do cięcia, czyli ostre ostrza, specjalne narzędzia mechaniczne lub zdecydować się na frezowanie. Ważny jest także dobór odpowiedniego kleju, który nie przyczyni się do rozpuszczenia środkowej warstwy pianki, czyli polistyrenu.

Płyty piankowe o ofercie maluje.pl

W naszym sklepie płyty piankowe dostępne są w kolorze białym i czarnym. Sprzedawane są w pakietach 3 lub 5 sztuk, w zależności od rodzaju. Nie prowadzimy sprzedaży pojedynczych sztuk. Płyty piankowe sprzedawane są wyłącznie w pakietach ilościowych 3 lub 5 sztuk, w zależności od rodzaju. Z doświadczenia wiemy, że przeznaczeniem pianek są głównie realizacje modeli projektów architektonicznych i pojedyncze sztuki nie zapewnią odpowiedniej ilości materiału do ich realizacji. Producentem pianek dostępnych w naszym sklepie jest Creat Premier. To najpopularniejsza linia pianek modelarskich na rynku, którą cechuje wysoka jakość. Niezależnie, którą piankę wybierzesz, na pewno będziesz zadowolony z efektów swojej pracy, a przy odpowiednich dodatkowych akcesoriach stworzysz idealny model architektoniczny.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium