Opcje przeglądania

Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Asortyment naszego sklepu jest niezwykle szeroki, dlatego bez problemu każdy rysownik znajdzie odpowiednie dla siebie akcesoria. Dostępne są ołówki automatyczne, ołówki grafitowe, wkłady do ołówków oraz grafity.

Dopasuj twardość ołówka do swoich potrzeb

Istotnym elementem w doborze ołówka jest jego twardość. Wyróżniamy modele:

  • twarde - oznaczone literą H oraz cyframi,
  • średniotwarde - oznaczone literami HB i F,
  • miękkie - oznaczone literą B oraz cyframi.

Skala twardości przedstawia się następująco - 9B, 8B, 7B, 6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H, 5H, 6H, 7H, 8H, 9H. Przebiega ona od najmiększych do najtwardszych ołówków. Dopasowanie odpowiedniej twardości do zastosowania ołówka jest niezwykle istotne. Jeżeli zdecydujemy się na niedopasowany produkt, to praca z nim będzie utrudniona.

Twardy, czy miękki - który ołówek wybrać?

Miękkie modele sprawdzą się doskonale do szkicowania i rysunków artystycznych. Grafit można łatwo rozetrzeć, co pozwoli na szybkie wypełnienie dużej przestrzeni. Ze względu na to, że grafit jest łamliwy i miękki, nie należy podczas rysowania przyciskać go zbyt mocno do papieru. Miękkie ołówki pozwalają na szkicowanie grubych linii o ciemniejszym odcieniu niż twarde. Ich końcówka dość szybko ulega stępieniu, dzięki czemu możesz uzyskać w krótkim czasie różne grubości rysika.

Ołówki twardsze dają jasny odcień kreski, a tworzone linie są cienkie. Możesz stosować je do rysunków technicznych, ponieważ zapewniają dużą precyzję. Rysik ten jest także odporniejszy na nacisk podczas rysowania, co wpływa na pewność pracy. Będą idealne do tworzenia szkiców.

Poznaj asortyment sklepu maluje.pl

Proponujemy wszystkim klientom zarówno tradycyjne ołówki grafitowe, jak i nowoczesne ołówki automatyczne. Ciekawe modele ma w swojej ofercie marka Lamy. Wersja Safari o ponadczasowym designie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane jest szybkie i bezawaryjne działanie ołówka, np. w biurach projektowych. Jego kształt jest ergonomiczny, przez co pisanie będzie wygodne i bezproblemowe. Ołówek uzupełniono o gumkę do ścierania oraz igłę do czyszczenia.

W naszym sklepie można także zaopatrzyć się w komplety ołówków, które będą doskonałym prezentem dla miłośników rysunku. Proponujemy zestawy od Faber-Castell, które dostępne są w wielu rodzajach. To zarówno kompozycje składające się z kilku ołówków o różnej twardości, jak i obszerne zestawy rysunkowe, składające się z klasycznych ołówków drewnianych, modeli bezdrzewnych, akwarelowych, grafitów, pędzla, papieru do rozcierania grafitów, pasteli, gumki i temperówki. Takie produkty będą idealną wyprawką dla prawdziwego hobbysty!

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium