Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Grafika warsztatowa to najstarsza technika artystycznego druku. Cały proces i efekt końcowy zależy w 100% od artysty. Powstaje ona w kilku etapach nie zależnie od techniki. Wszystko zaczyna się od przygotowania projektu i przeniesienia go na matrycę. Czy zdecydujemy się na wklęsłodruk czy druk wypukły musimy wykonać tzw. rycinę która jest unikalnym i jednorazowym egzemplarzem, którym możemy wykonać dowolną ilość identycznych odbitek. Sama rycina niejednokrotnie zyskuje wartości oryginalnego dzieła sztuki.  

Do druku wypukłego zaliczamy następujące techniki: linoryt, drzeworyt, metaloryt
Druk wklęsły to: akwaforta, akwatinta, mezzotinta, miedzioryt, miękki werniks, odprysk, staloryt, sucha igła, cerografia

Jesteś miłośnikiem tradycyjnych technik graficznych?  Unikasz mechanicznego, bezdusznego powielania przemysłowego? a może cenisz sobie szlachetność wyrazu jakiej nie gwarantują metody cyfrowe? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nowość w naszej ofercie - dział poświęcony grafice warsztatowej. Zapewniamy, że nasze produkty z powodzeniem posłużą Ci przy tworzeniu unikatowych dzieł od linorytu, po techniki suchej igły.

Farby drukarskie / graficzne Speedball Professional Relief Ink oraz Charbonnel ETD to tradycyjne olejne farby stosowane no takich technik jak akwatinta, mezzotinta, akwaforta czy linoryt.

Farby graficzne Speedball Professional Relief Ink to innowacyjne, najwyższej klasy farby graficzne na bazie pojedynczych pigmentów, o trwałości archiwalnej. Stworzone na unikalnej transparentnej bazie olejnej nie wymagają stosowania chemicznych rozpuszczalników. Do zmywania farb z narzędzi i matryc wystarczy woda z mydłem lub płynem do szyb.

Farby Speedball Water Soluble Block Ink to doskonałej jakości wodne farby graficzne w szczególności dedykowane technice linorytu, drzeworytu, monotypii oraz wykonywaniu odbitek na płytkach żelowych. 

Farby Charbonnel zaś to klasyczne, tradycyjne znane i cenione od lat farby olejne tworzone głównie na bazie trwałych, syntetycznych pigmentów.

Charbonnel Farba Drukarska  ETD Carmine Charbonnel Farba Drukarska ETD Carmine
Producent: Charbonnel
Cena: 190,00 zł
szt.
Podgląd
 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium