Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Monotypia to wyjątkowa technika graficzna która po wykonaniu projektu pozwala na wykonanie tylko jednej odbitki. Do niedawna była to technika wymagająca dużego nakładu czasu oraz drażniących mediów i farb olejnych.

Mamy dla Was coś zupełnie nowego, umożliwiającego wykonywanie monotypii w warunkach domowych, szybko, czysto i efektownie!


GELLI to unikatowe płytki żelowe przeznaczone do wykonywania monotypii farbami akrylowymi! Na pierwszy rzut oka Gelli przypominaj żelatynę, jest to jednak rodzaj wyjątkowego elastycznego, niezwykle trwałego plastiku. Płytki do robienia odbitek GELLI są miękkie, lekkie i bardzo łatwe do czyszczenia, wystarczy woda z mydłem i papierowy ręcznik. To niekończące się i uzależniające pole d rozwijania wyobraźni. Użyj szablonów, folli, liści, pędzli malarskich i sylikonowych i twórz własne niepowtarzalne efekty!

  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Monotypia to technika artystyczna, która jest jedną z form druku płaskiego. Za jej pomocą można uzyskać tylko jedną odbitkę. Proponujemy Ci płytki żelowe - wykorzystasz je do stworzenia pożądanego wzoru, który następnie odbijesz na papierze. W asortymencie sklepu maluje.pl znajdziesz produkty od marek Royal Talens oraz Speedball.

Jak działa płytka żelowa?

Monotypia malarska polega na stworzeniu na płytce graficznej obrazu za pomocą wolnoschnących farb akrylowych (np. Golden OPEN), wodnych farb graficznych lub olejnych farb graficznych. Następnie dociska się do niej kartkę papieru, na której powstaje obraz.

Płytki żelowe są łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Aby wyczyścić je po skończonej pracy, należy je jedynie przemyć wodą z mydłem. Pozwalają one na stworzenie monotypii malarskiej w warunkach domowych przez początkujących artystów.

W naszym asortymencie znajdziesz także silikonowe narzędzia, za pomocą których możesz fakturować farbę lub zdejmować ją z poszczególnych części płytki. Pozwoli to na uzyskanie niepowtarzalnego wzoru na tworzonym obrazie.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium