Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Schmincke AQUA DROP  to płynne akwarele jakości artystycznej.
Dotychczas na rynku artykułów plastycznych dostępne były tzw. płynne akwarele różnych producentów, tak naprawdę nie do końca było to słuszne określenie. Sedno tkwi w składzie produktów, te które od las znamy i używamy nie zawierały pigmentów artystycznych a barwniki, co oznacza ze nie posiadają one odpowiedniej trwałości oraz odporności na działanie światła. Płynne akwarele Schmincke Aqua Drop to autentyczne, artystyczne farby akwarelowe w formie płynnej, przypominającej tusz stworzone na bazie najprawdziwszych pigmentów jakości artystycznej.

13 kolorów zostało stworzonych na bazie pojedynczych pigmentów. Pełna gama akwareli Aqua Drop składa się z 24 świetlistych, transparentnych kolorów wolnych od kadmu. Opakowanie stanowi praktyczna plastikowa buteleczka ze zintegrowaną pipetką. Ponieważ z niektóre pigmenty mają tendencję do osadzania się farbę przed rozpoczęciem pracy należy wstrząsnąć.  Na dnie w buteleczkach znajduje się kuleczka która przy wstrząsaniu pomaga połączyć pigment ze spoiwem.

Farby oczywiście są całkowicie wodorozcieńczalne i kompatybilne z każdą inną forma akwareli.

Game płynnych akwareli Schmincke Aqua Drop uzupełnia medium akwarelowe Opaque White będące odpowiednikiem kryjącej bieli w gamie farb akwarelowych. Biel kryjąca posiada analogiczną formę i jakość co cała gama akwareli.

Akwarele znane są jako farby wodne - składają się z pigmentu oraz wodorozpuszczalnego spoiwa, będącego jego nośnikiem. Zwykle jest nim guma arabska, czyli sok występującego w Afryce drzewa akacjowego, jednak czasem można spotkać także spoiwa w postaci gumy Kordofan. Pigment jest mieszany, a następnie ucierany wraz ze spoiwem. Spoiwo otacza pigment, a w kontakcie z wodą ulega rozpuszczeniu. Często farby akwarelowe wzbogaca się o dodatki, mające wpływać na własności chemiczne produktu. Mogą to być np. miód, gliceryna, wosk, cukier lodowy, czy niektóre żywice.

Malowanie akwarelami polega na nakładaniu rozcieńczonego pigmentu na fakturowy papier. Powinien on być specjalnie dopasowany do malarstwa akwarelowego. Od rodzaju dobranego podłoża oraz sposobu pochłaniania przez nie wody zależy efekt malarski, jaki osiągniemy oraz intensywność barw. Nakładając farbę na podłoże trzeba być pewnym koloru, gdyż wykonywanie poprawek w tej technice jest niezwykle trudne. Aby tego uniknąć, można uprzednio sprawdzić daną barwę na palecie.

Poznaj nasze farby akwarelowe

W asortymencie sklepu maluje.pl znajdziesz farby akwarelowe od producentów takich jak Daniel Smith, Winsor&Newton, Schmincke, Roman Szmal Art, QoR, Royal Talens, Sennelier, St. Petersburg, Karmański, Derwent, Kuretake, Mijello, Raphael, Renesans, Rohrer & Klingner, czy Sakura. Dużą popularnością cieszą się farby akwarelowe w kostkach oraz w tubkach, jednak oferujemy także te w płynie, w formie kredek, czy mazaków. Czym one się różnią?

Farby akwarelowe w kostkach

Największa różnica polega na formie, w jakiej dostępne są produkty. Farby akwarelowe w kostkach sprzedaje się w formie twardej. Dostępne są one zarówno w postaci całej kostki (full-pan) o pojemności 3,2-3,6 mililitrów, jak i półkostki (half-pan) 1,5-1,8 mililitrów.

Chcąc rozpocząć malowanie, można spryskać kostki delikatnie wodą lub też od razu dotknąć mokrym pędzlem. Jeżeli farby są wysokiej jakości, to nie będą wymagać długiego namaczania przed malowaniem. Taki rodzaj akwareli wymaga większej ilości wody niż te sprzedawane w tubkach.

Farby akwarelowe w tubkach

Z kolei farby akwarelowe w tubkach nie potrzebują dużej ilości wody do aktywowania. Występują one w miękkiej formie. Ich pojemność wynosi zazwyczaj od 5 do 15 mililitrów. Farby w takiej formie można także przełożyć do pustej palety z półkostkami lub kostkami. Duża tubka wystarczy na kilka wypełnień kostki. Po wyschnięciu farby te można ponownie aktywować wodą. Do zalet tego rodzaju farb należy przede wszystkim to, że uzyskanie mocnej pigmentacji jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku akwareli w kostkach. Możemy też lepiej dobierać stopień nasycenia pigmentu.

Jakie farby akwarelowe wybrać?

Do polecanych produktów należą akwarele marki QoR. Są to produkty, które importujemy na polski rynek specjalnie dla naszych klientów. W tych najwyższej jakości akwarelach artystycznych spoiwem jest syntetyczny odpowiednik gumy arabskiej – aquazol. W ofercie maluje.pl dostępne są zarówno duże zestawy farb tej marki, jak i pojedyncze kolory, których wybór także jest ogromny. Oryginalna formuła akwareli QoR zapewnia świetlistość i czystość pigmentów. Farby są jednocześnie płynne i subtelne, ale ich kolorystyka jest żywa i intensywna.

W przypadku akwareli widoczna jest także zależność pomiędzy jakością a ceną. Seria studyjna Cotman od marki Winsor&Newton posiada mniej pigmentu oraz ma mniej wyraziste kolory. Z kolei produkty najwyższej jakości mają dużą ilość pigmentu, co wpływa bezpośrednio na trwałość, wydajność i przede wszystkim wyrazistość.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium