Opcje przeglądania
Producent
Szerokość / Średnica
Długość włosia
Rozmiar No
Promocja

Zarejestruj się!
a otrzymasz 5% rabatu
na pierwsze zamówienie

Pastele to jedne z najpopularniejszych technik artystycznych. Nadają się do rysowania w szkicowniku i na papierze. Występują one zarówno w mocnych, intensywnych kolorach, jak i w półtonach i lekkich odcieniach. Jak malować pastelami? Możesz je rozcierać palcem lub skorzystać ze specjalistycznych akcesoriów. Pędzle do pasteli suchych są dobrym uzupełnieniem klasycznej formy tej techniki, a w tym artykule dowiesz się o nich więcej.

Pastele suche i pastele olejne – charakterystyka techniki

Artystyczne pastele suche to subtelne media rysunkowe. Są miękkie i wykonane ze sprasowanego pigmentu ze spoiwem. Ich efekt może przypominać nieco malowanie farbami. Zazwyczaj są dwa sposoby ich użycia. Teoretycznie można nimi rysować w podobny sposób do klasycznych kredek za pomocą linii. Nie mniej charakterystyczną cechą pasteli suchych jest ich kruchość i możliwość ich rozcierania w celu uzyskania efektu malowania, np. akwarelami. Pastele suche przeznaczone są do malowania na papierze i w szkicownikach, to świetna zabawa z cieniowaniem.

Inaczej jest z pastelami olejnymi, które mają bardziej nasyconą gamę kolorystyczną. Świetnie nadają się do malowania detali i wyraźnych linii. Również można je rozcierać, a nawet rozprowadzać za pomocą terpentyny na papierze lub na płótnie.

Metoda rozcierania – pędzle do pasteli

Przy technice pasteli suchych łatwo jest o zabrudzenia, szczególnie jeśli do rozcierania kresek używamy dłoni. W zasadzie rozcieranie i cieniowanie pastelami suchymi to podstawowe czynności wykonywane przy użyciu tego rodzaju pasteli. Żeby zapobiec licznym zabrudzeniom, a jednocześnie uzyskać najlepsze efekty cieniowania, polecamy zapoznać się z ofertą specjalistycznych akcesoriów do tej techniki. W naszym sklepie znajdziesz pędzle do pasteli, które ułatwią Ci rozprowadzanie rozkruszonych pasteli na małych i dużych powierzchniach. Warto też wspomnieć o szerokiej gamie narzędzi SOFT, które zostały stworzone z myślą o pastelach suchych PanPastel, ale przeznaczone są do wszystkich pasteli suchych i nie tylko. Wśród propozycji można znaleźć aplikatory i gąbki o praktycznych kształtach, wszechstronnym zastosowaniu i unikalnej formule.

Pędzle do pasteli suchych

Specjalistyczne pędzle do pasteli mają okrągłe włosie, które cechuje się wyjątkową miękkością. Delikatne pędzle do pasteli przeznaczone są głównie do blendowania i rozprowadzania kolorów w celu uzyskania jak najlepszego efektu cieniowania, jaki dają pastele suche. Rozkruszony pigment i narysowane kreski możesz także rozcierać palcami, jednak takie rozwiązanie generuje sporo zabrudzeń i nie daje idealnie gładkiego rozprowadzenia koloru. Dzięki użyciu pędzli do pasteli możesz cieszyć się równomiernie rozprowadzonym kolorem. Pędzle sprawdzą się przy cieniowaniu tła i dużych obiektów, a także drobnych elementów na ilustracji. W naszej ofercie znajdziesz kilka rozmiarów włosia, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni pędzel do swoich potrzeb. Polecamy również skomponować zestaw pędzli o różnych rozmiarach i stosować je zamiennie w zależności od tego, czy blendujesz niewielką powierzchnię i szczegół, czy całe tło wielkoformatowej ilustracji.

 
Zapisz się
do newslettera
i zyskaj
10% rabatu
na kolejne zakupy
zapisz się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium