Wrażenia po pierwszych warsztatach artystycznych - relacja 0

Wielki dzień za nami, 25 czerwca odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne organizowane przez nasz sklep plastyczny maluje.pl!

Malarstwo akwarelowe poszło na przysłowiowy "pierwszy ogień". Do poprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy Krystynę Lubański - artystkę która doskonale czuje się w roli edukatora a jej doświadczenie i warsztat zachwyca każdego, bez względu na poziom zaawansowania i umiejętności.

Warsztaty od samej zapowiedzi cieszyły się dużym zainteresowaniem i finalnie zamiast 1 mieliśmy 2 grupy uczestników rozplanowane odpowiednio po 4 godziny zaczynając od 9:30 i 14:00. Motywem przewodnim zaplanowanym przez Krystynę były kwiaty i  charakterystyczna dla niej technika malowania za pomocą negatywu. Pierwszym tematem były róże.. malowanie rozpoczęło się od zamaszystych, pozornie bezkształtnych plam które chwile później okazały się być owymi różami. Całą magię tworzyło malowanie warstwami, etapami i budowanie głębi. Najtrudniejsze okazało się odłożenie pędzla i pozostawienie pracy na chwilę aby przeschła przed kolejnym etapem malowania. Jakoś tak kusiło żeby jeszcze tu coś dodać ;)

Drugim tematem w pierwszej grupie były hortensje, w drugiej zaś... pomarańczowe dzwonki których nazwa okazała się dla nas zbyt trudna do zapamiętania :) Tym razem tematy okazały się trudniejsze i wymagały dużo pokory od naszych pilnych uczniów. Warto też nadmienić że temat dzwonków był niemałym wyzwaniem również dla Krysi, która podjęła go spontanicznie po raz pierwszy. W efekcie wszyscy malowali to samo ale każdy inaczej... to był moment szczerego ocenienia swoich aktualnych umiejętności. Jak się później okazało dokładnie taki plan miała prowadząca, chciała pokazać uczestnikom kursu że każdy powinien umieć ocenić swoje aktualne możliwości i być świadomość tego ile jeszcze osiągnąć.

Innymi słowy dużo wskazówek, wiedzy, natchnienia, przyjaznej i dobrej energii + cała fura motywacji!

Tak najtrafniej można podsumować nasze pierwsze warsztaty artystyczne poświęcone technice akwareli z Panią Krystyną Lubański.

Zerknijcie na nasz profil maluje.pl na portalu facebook, znajdziecie tam niewielką fotorelację z warsztatów

Już niebawem kolejne kolejne warsztaty, pokazy i spotkania. Bądźcie czujni i zostańcie z nami. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl