Paraloid B72 100g

Kod produktu: 67400
Ocena: 0
Dostępność: Na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 11,50 zł 11.50
ilość szt.

Opis

Paraloid B72 jest żywicą do zabezpieczania przedmiotów przed niszczącymi czynnikami atmosferycznymi, a także do konsolidacji i impregnacji zniszczonego przez owady drewna. Cechą najistotniejszą jest bardzo duża odporność na działanie światła (nie żółknie), wody, wodnych roztworów kwasów, zasad i soli oraz mikroorganizmów. Jest to jeden z najlepszych materiałów syntetycznych stosowanych w konserwacji zabytków.

Roztwory Praloidu B-72 stosuje się do utrwalania pudrujących się malowideł ściennych, wzmacniania tynków, drewna i materiałów kamiennych. Mieszanina Paraloidu i różnego rodzaju wypełniacza jest doskonałym wypełniaczem ubytków w drewnie, kamieniu i ceramice.

Malowidła ścienne i tynki - Do konsolidacji malowideł ściennych, farb mineralnych i wapiennych, wzmocnienia tynków itp. zaleca się maks. 5% roztwór w toluen/izopropanolu.

Obrazy - Do utwardzenia i konsolidacji podłoża i kolorowej warstwy na płótnie lub na drewnie zaleca się 5-10% roztwór toluenu lub toluenu/izopropanolu. Spękania mogą być ponownie przyciśnięte przy pomocy nagrzewającej szpachli. Jako fiksatywa podstawowa może być PARALOID B72 naniesiony pędzlem w postaci 10% roztworu w toluen/ksylenu. Końcową warstwę nanosi się w takim samym stężeniu przy pomocy pistoletu natryskowego. Podczas natrysku w wysokich temperaturach należy dodać 10% Shellsol A lub PM Cellosolve.

Drewno - do konsolidacji zaleca się 5-10% roztwory w toluenie. Dla dłuższej i głębszej penetracji możliwy jest roztwór w toluen/ksylenie.

Szkło i ceramika - stosuje się szybkoschnący 10% roztwór w acetonie lub aceton/alkoholu. Poszczególne części należy najpierw nasycić 10% roztworem, a następnie trawić 20-40% roztworem.

NIE ROZPUSZCZA SIĘ W BENZYNIE LAKOWEJ !!!

Atrybuty

Jakość Wyśmienita
Opakowanie na sztuki

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium